Ministerstwo Zdrowia wiadomość
pixabay.com/Ri_Ya
Autor Natalia Niewczas - 13 Listopada 2020

Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość dla wszystkich Polaków. Nie wolno o niej zapominać

W piątek 13 listopada w mediach społecznościowych pojawiła się ważna wiadomość Ministerstwa Zdrowia. Resort przypomina wszystkim Polakom o jednej z fundamentalnych zasad bezpiecznego użytkowania maseczki. Jednorazowej osłony twarzy nie należy używać ponownie.

Ministerstwo Zdrowia regularnie przypomina Polakom o tym, jak prawidłowo zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych w czasach epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Tym razem resort skierował uwagę obywateli na prawidłowe korzystanie z osłon twarzy. Zamieszczona na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze infografika przypomina o tym, że nie należy używać maseczki jednorazowej dwukrotnie.

Wiceminister Zdrowia przedstawił pilny komunikat. Wyznał co wydarzy się 18 listopadaWiceminister Zdrowia przedstawił pilny komunikat. Wyznał co wydarzy się 18 listopadaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Wiadomość, jaką przekazuje Ministerstwo Zdrowia, dotyczy bezpiecznego użytkowania maseczek. Obecnie w naszym kraju obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, również w przestrzeniach otwartych.

Ministerstwo Zdrowia przypomina o tym, że jednorazowa maseczka, jak sama nazwa wskazuje, nie nadaje się do ponownego użytku. Gdy osłona stanie się wilgotna, jak przypomina resort, należy ją wyrzucić.

- Pamiętaj! Nie używaj ponownie maseczki jednorazowej. Jeżeli stanie się wilgotna, wyrzuć ją, najlepiej do zamkniętego pojemnika - czytamy we wpisie ministerstwa na Twitterze.

Maseczki to jeden z podstawowych środków ochrony osobistej podczas epidemii. Jakiś czas temu Ministerstwo Zdrowia przypominało również o tym, o jakich innych zasadach należy pamiętać podczas stosowania osłon twarzy.

Ministerstwo Zdrowia zwracało wówczas uwagę na to, że odpowiednia maseczka powinna szczelnie przylegać do twarzy użytkownika. Najlepiej, by składała się z wielu warstw tkaniny, co potwierdzają także ostatnie badania naukowców z Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii - wtedy chroni najskuteczniej.

Warto pamiętać o tym, by unikać dotykania maseczki umiejscowionej na nosie i ustach. By ją zdjąć, należy chwycić za znajdujące się po bokach gumki i ostrożnie ściągnąć z twarzy.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.Pilna ewakuacja, 12 zastępów straży w akcji, ogień i dym było widać z daleka. Pożar w dużym szpitalu
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaCzytaj dalej

W piątek 13 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 24 tys. nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie resort potwierdził zgon 419 zakażonych koronawirusem pacjentów.

W Polsce stale rośnie również liczba tak zwanych “ozdrowieńców”. Łącznie za wyleczonych uznaje się bowiem ponad 267 tys. pacjentów.

Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaPrzez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie
  2. Poważna awaria w elektrowni jądrowej na Białorusi. Sąsiednie kraje żądają wyjaśnień, niepojące doniesienia
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Intruzi weszli do domu. Widząc, kto ich stamtąd wypłoszył, trudno się nie zaśmiać
  7. Wiceminister zdrowia ujawnił, co stanie się 18 listopada. Zostało tylko kilka dni, zdumiewające doniesienia dla mieszkanek Polski

Następny artykuł