Ministerstwo Zdrowia przypomina
.
Autor Klaudia Gaicka - 15 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat z samego rana. Dotyczy milionów Polaków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o problemie, który wielu z nas zdążył umknąć, przez skupienie na pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Okazuje się, że nie tylko ten szkodliwy patogen stanowi dla nas ogromne zagrożenie. Mężczyźni nie powinni zapominać o regularnych badaniach.

Ministerstwo Zdrowia znów skorzystało ze swojego profilu na Twitterze, aby przypomnieć Polakom o problemie, który chwilowo zszedł na drugi plan przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Na stronie resortu zdrowia codziennie możemy przeczytać o najnowszych lub najistotniejszych dla nas kwestiach w zakresie ochrony zdrowia i życia pacjentów. Kontaktowanie się z obywatelami za pośrednictwem internetu jest dobre dla obu stron. Każdego roku przybywa osób korzystających z internetu, jako głównego źródła pozyskiwania informacji. Profil resortu zdrowia na Twitterze obserwuje aż blisko 280 tys. pacjentów

Podatek od szczepionki. Kto zapłaci za walkę z koronawirusem?Podatek od szczepionki. Kto zapłaci za walkę z koronawirusem?Czytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przypomniało o ważnym problemie

Ministerstwo Zdrowia przypomniało swoim setkom tysięcy obserwujących, jak ważne są regularne badania i dostrzeganie objawów.

- Z wiekiem wzrasta ryzyko zachorowania na raka prostaty! Unikanie regularnych badań i lekceważenie objawów może sprawić, że choroba zostanie wykryta zbyt późno. - napisali.

Nowotwór prostaty to druga najczęstsza przyczyna śmierci z powodu nowotworów złośliwych u płci męskiej. Niestety w naszym kraju liczba zachorowań na raka prostaty w ciągu ostatnich 10 lat się podwoiła. Trudno się temu dziwić, wiedząc, że rak prostaty u wielu pacjentów wykrywany jest przez przypadek. Z uwagi na spory wzrost liczby zachorowań niektórzy eksperci nazywają to zjawisko nawet terminem epidemii raka prostaty.

Jak podaje portal Medonet.pl, do głównych objawów raka prostaty zaliczamy: częstomocz (oddawanie moczu nawet w nocy), trudności z oddawaniem moczu (chorzy mają problem z rozpoczęciem załatwiania się, strumień moczu jest przerywany albo słaby), uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza (chorzy ciągle odczuwają parcie).

Dzisiaj grzeje: 1. WHO przekazało druzgocące informacje na temat koronawirusa. Jest też ważny apel szefa organizacji
2.Już nawet ZUS nie ukrywa, że świadczenia będą głodowe. Wraca pomysł emerytury obywatelskiej

Jeżeli choroba przeobrazi się w bardziej zaawansowaną formę, skutkuje: krwią w moczu, dolegliwościami bólowymi w podbrzuszu, problemami z trzymaniem moczu, problemami ze wzwodem, pieczeniem w trakcie oddawania moczu, dolegliwościami bólowymi w odbycie, krwawieniami z odbytu, bólami krocza i okolic lędźwiowych, spermą z krwią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpadka Agnieszki Woźniak-Starak na wizji. Powiedziała jedno zdanie i wszyscy na moment zamilkli, nie wiedzieli co robić
  2. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  3. Jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Objawy raka płuc łatwo pomylić z innymi schorzeniami, błąd może mieć najwyższą cenę
  4. Nie żyje 28-letni Przemek z Podkarpacia. Gdy matka usłyszała wycie syren, nie podejrzewała, że jadą do jej syna
  5. Minister Zdrowia zapowiedział nowe zasady walki z koronawirusem. Mówi również, jak rozwinie się epidemia w Polsce
  6. Nie ma zdrowszego mięsa, zawsze wybieraj je zamiast kurczaka. Osoby na diecie będą podwójnie zachwycone

Następny artykuł