Ministerstwo Zdrowia raport
pixabay.com/tmblog_ro
Autor Natalia Niewczas - 15 Października 2020

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia wbija w fotel. Wkrótce Polska będzie jak nowe Włochy?

Pilne: Ministerstwo Zdrowia przekazuje najnowsze statystyki dotyczące zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju. Dane mogą wzbudzać niepokój, sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie. Rekord dobowej liczby zakażeń ze środy 14 października (ministerstwo potwierdziło wówczas 6526 przypadków zakażenia) został pobity.

Dnia 15 października Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o ponad 8 tys. pozytywnych wynikach testu potwierdzającego lub wykluczającego obecność koronawirusa. W porównaniu z wczorajszym (dotychczas rekordowym) dniem, podana liczba i tak stanowi znaczny przeskok. Budzą się społeczne niepokoje, nie ma wątpliwości co do tego, że w Polsce epidemia rozwija się w zaskakująco szybkim tempie.

Lekarze rodzinni mają bardzo ważny apel. Każdy powinien się z nim zapoznaćLekarze rodzinni mają bardzo ważny apel. Każdy powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Dziś Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 8 tys. nowych zachorowań na COVID-19

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia zostały opublikowane między innymi na oficjalnym profilu resortu na Twitterze, statystyki błyskawicznie rozniosły się w mediach. W Polsce niebezpiecznie zbliżamy się do kolejnej granicy 10 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia dziennie.

Jak podaje portal polsatnews.pl, w czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 8099 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadków zachorowania na COVID-19. Podana liczba ustanowiła nowy rekord.

Największą liczbę zakażeń stwierdzono w województwie mazowieckim (1306), województwie małopolskim (1303) oraz województwie wielkopolskim (835). Niewiele mniej pacjentów z województwa śląskiego (822) otrzymało pozytywny wynik.

Od pewnego czasu w raportach Ministerstwo Zdrowia rozdziela przypadki zgonu na te, które zostały spowodowane zakażeniem COVID-19 oraz te, w których zakażenie koronawirusem współistniało z dodatkowymi chorobami. Według najnowszych danych ministerstwa w Polsce tego dnia zmarło 91 osób - w przypadku 7 z nich za bezpośrednią przyczynę śmierci uznano koronawirusa. Pozostałe 84 osoby cierpiały jednocześnie z powodu zakażenia COVID-19 oraz chorób współistniejących.

Dzisiaj grzeje: 1.Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
2.Eid Mar - prawdopodobnie najdroższa moneta na świecie. Jej historia jest niesamowita
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Pacjenci mają dość, ujawnili bulwersującą praktykę lekarzy. Chodzi o teleporadyPacjenci mają dość, ujawnili bulwersującą praktykę lekarzy. Chodzi o teleporadyCzytaj dalej

Dane Ministerstwa Zdrowia uwzględniają także ilość zajętych obecnie respiratorów i szpitalnych łóżek. Według informacji podanych przez resort na ten moment pacjenci z COVID-19 korzystają z 6538 szpitalnych łóżek; 508 osób jest podłączonych do wspomagającej oddychanie medycznej aparatury.

Stale rośnie również liczba tak zwanych “ozdrowieńców”. Za wyleczonych z choroby COVID-19 w naszym kraju uznaje się bowiem ponad 85 tys. osób.

Gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? Eksperyment amerykańskich naukowców nie pozostawia złudzeńGdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? Eksperyment amerykańskich naukowców nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie godzina policyjna. Odważna decyzja rządu. Nowe obostrzenia za granicą to za mało
  2. Wystarczy, że ktoś z rodziny ci przeleje pieniądze, wtedy możesz skończyć z podatkiem. Na szczęście da się go uniknąć
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Jeden powód sprawił, że porzuciła go matka. Ojciec zapewnił chłopcu kochającą rodzinę, łzy napływają do oczu

Następny artykuł