Ministerstwo Zdrowia podało niepokojące statystyki. Zmarło 16 zakażonych pacjentów
unsplash.com/CDC
Autor - 16 Czerwca 2020

Ministerstwo zdrowia podało niepokojące informacje. Duży wzrost zachorowań, kolejna bariera przekroczona

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś informacje dotyczące nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Choć udaje się wyleczyć coraz więcej pacjentów, 16 kolejnych osób zmarło.

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś w mediach społecznościowych najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Z danych udostępnionych przez MZ wynika, że potwierdzono 407 nowych zakażeń. Niestety wciąż pojawiają się ofiary śmiertelne.

Koronawirus w Polsce obecny jest od początku marca. Zgodnie z danymi MZ w Polsce wykonano od tamtej pory ponad 1 221 133 miliona testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że do tej pory przebadano w naszym kraju 1 103 330. osób. Spośród nich zakażenie stwierdzono u 30 195 pacjentów.

Wstrząsające wiadomości obiegły media. Nie żyje 32-latkaWstrząsające wiadomości obiegły media. Nie żyje 32-latkaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podało niepokojące statystyki. Zmarło 16 zakażonych pacjentów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 407 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jak wynika z raportu, potwierdzono 16 kolejnych ofiar śmiertelnych. Do tej pory w Polsce w wyniku infekcji COVID-19 zmarło 1272 pacjentów.

- Mamy 407 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (216), łódzkiego (62), mazowieckiego (36), podkarpackiego (13), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (9), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), zachodniopomorskiego (5), pomorskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1). - napisano na Twitterze MZ.

Resort zdrowia przekazał ponadto najnowsze informacje na temat zgonów spowodowanych koronawirusem.

- Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Bolesławiec, 83-K Wrocław, 65-M Domaszków, 68-M, 74-M Tychy, 82-K Racibórz, 84-K, 67-M Warszawa, 62-M Radom, 69-M, 79-M, 84-K, 57-K, 83-K, 83-K Zgierz, 76-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. - czytamy w raporcie.

Resort poinformował również, że na ten moment 1806 osób jest hospitalizowanych, a 95 641 pacjentów objęto kwarantanną. Potwierdzono również, że do tej pory wyzdrowiało 14 654 osób. Ministerstwo Zdrowia nieustannie przypomina, aby pamiętać o środkach ostrożności, ponieważ zachowania społeczne odgrywają kluczową rolę w rozwoju epidemii koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

2. 219 tys. Polaków wciąż czeka na odszkodowanie. Jeśli jesteś w tej grupie, nie mamy dla ciebie dobrej wieści

Gdy kichamy lub kaszlemy, należy zakrywać usta lub nos zgiętym łokciem, lub chusteczką, którą trzeba natychmiast wyrzucić do zamkniętego kosza. Nie powinno się zakrywać nosa i ust dłońmi, gdyż w ten sposób zarazki przenoszą się na przedmioty i osoby, których dotykamy. Przede wszystkim zaś pamiętajmy o częstym myciu rąk. Zalecane jest, aby używać wody i mydła lub środków na bazie alkoholu.

Nie zapominajmy również o zachowywaniu bezpiecznej odległości wynoszącej 2 metry. Jest to konieczne szczególnie wtedy, gdy znajdujemy się obok ludzi, którzy wykazują niepokojące symptomy. Unikajmy ponadto dotykania oczu, nosa i ust. Jak przypomina Ministerstwo, dłońmi dotykamy m.in. powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli następnie dotkniemy oczu, nosa lub ust, możemy przenieść wirusa na siebie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężarówce wystrzeliła opona, przewróciła się na bok. Kolumna rządowa o mało nie miała wypadku
  2. Broń nagle wystrzeliła, śrut trafił malutkie dziecko. Na jaw wyszła zatrważająca prawda
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Marcin Gortat pojawił się w TVP i zaatakował Alicję Bachledę-Curuś. Ostre słowa padły przed tysiącami widzów

Następny artykuł