Ministerstwo Zdrowia: pogrzeby
unsplash Kenny Orr
Autor Klaudia Gaicka - 16 Października 2020

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dotyczące pogrzebów. Wielu Polaków jest oburzonych

Nowe ustalenia, które ogłosiło Ministerstwo Zdrowia, mogą zaszokować wielu Polaków. Trzeba jednak wykazać się zrozumieniem, sytuacja zdecydowanie nie należy do codziennych. Okazuje się, ze sposób chowania ofiar COVID-19 będzie znacząco się różnił od sposobu chowania zdrowych osób.

Ciężkie czasy pandemii SARS-CoV-2 nieprzerwanie testują Ministerstwo Zdrowia. Szkodliwy patogen wywraca wszystko do góry nogami. Zweryfikowany został nie tylko system publicznej służby zdrowia, lecz także np. system polskiej edukacji. Polacy wciąż muszą dostosowywać się do nowych norm i zaleceń, które są wprowadzane, aby jak najmniej osób zachorowało.

Nowe ustalenia Ministerstwa Zdrowia mogą nie spodobać się wielu obywatelom, są jednak niezbędne. Okazuje się bowiem, że zwłoki zmarłego zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2 także mogą stanowić poważne zagrożenie. Z tego tytułu obchodzenie się z nimi wymaga specjalnych wytycznych.

Większość Polaków nie zdawała sobie dotychczas sprawy, jak wiele złego mogą wyrządzić wirusy. Żyliśmy zupełnie nieświadomie, co jakiś czas jedynie słysząc o tym, jak niebezpieczne bywają choroby, które znaliśmy jedynie z książek, czy telewizji.

Przedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maPrzedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maCzytaj dalej

Nowe ustalenia, które ogłosiło Ministerstwo Zdrowia, mogą zaszokować wielu Polaków. Trzeba jednak wykazać się zrozumiem, sytuacja zdecydowanie nie należy do codziennych

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowe zasady odnośnie do postępowania ze zwłokami zmarłego zakażonego koronawirusem. Ich wytyczne stanowią przede wszystkim wyzwanie dla szpitali i domów pogrzebowych.

Jak podaje portal Webniusy.com, dezynfekcję zwłok należy przeprowadzić płynem odkażającym. Nie należy myć zwłok, ale jeśli jest taka konieczność, trzeba pamięć o wszelkich środkach ostrożności. Nie należy ubierać zwłok do pochówku i okazywać ich. Zwłoki trzeba umieścić w ochronnym, szczelnym worku, razem z ubraniem lub okryciem szpitalnym. W przypadku, gdy zwłoki będą spopielone, umieszczamy pierwszy worek z nimi w drugim worku. Należy dezynfekować każdy worek z osobna.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Ojciec Andrzeja Dudy przyłapany, dziennikarze mają zdjęcia. Jan Duda może zapłacić wysoką karę?
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Kościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyKościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażonyCzytaj dalej

Nie da się ukryć, że te zmiany sporo zmienią i mogą być bardzo istotne dla osoby, która akurat chowa zmarłego. Mimo wszystko mamy nadzieję na wyrozumiałość bliskich ofiar. Najnowsze ustalenia służą temu, aby jak najbardziej ograniczyć niechcianą transmisję wirusa.

Nowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańNowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dostaje tylko 1085 zł renty, ale i tak 70-latce wlepili 12 tys. zł mandatu. Finał historii daje nadzieję
  2. "Jeden z dziesięciu": najtrudniejsze pytania z finałowych odcinków. Mało kto zna odpowiedzi na wszystkie
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Tragiczne odkrycie w Polsce, spełnił się czarny scenariusz. Weszli do hotelu i zamarli

Następny artykuł