Ministerstwo Zdrowia przekazuje nowe dane
fot. https://pixabay.com/ mariohagen
Autor Natalia Niewczas - 17 Sierpnia 2020

Ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport. Wśród ofiar 29-latek

Ministerstwo Zdrowia na łamach mediów społecznościowych codziennie publikuje najświeższe informacje związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Ostatnio w naszym kraju obserwuje się wyraźny wzrost zachorowań na COVID-19. Do potencjalnych przyczyn obecnego stanu rzeczy można zaliczyć między innymi luzowanie obostrzeń, a także sprzyjające rozwojowi pandemii wakacyjne wyjazdy.

Ministerstwo Zdrowia alarmuje rodaków - to nie koniec walki z pandemią. Mimo że wielu Polaków wiązało z nadejściem lata spore nadzieje na załagodzenie kryzysu, ten szaleje w najlepsze. Nowe ogniska koronawirusa wybuchają masowo między innymi na rodzinnych uroczystościach, w tym na weselach.

Koronawirus w TVP. Jest oficjalne potwierdzenieKoronawirus w TVP. Jest oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia publikuje najnowsze statystyki

Dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia mogą szokować - choć przez chwilę wydawało się, że widmo związanego z pandemią zagrożenia zaczyna powoli schodzić z horyzontu, ta znów daje Polakom popalić. W sierpniu jeden po drugim padały niechlubne rekordy (w sobotę 8 sierpnia odnotowano aż 843 nowych przypadków COVID-19). Zakażeń stale przybywa.

Według doniesień portalu wiadomości.radiozet.pl tylko 17 sierpnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Resort przekazał również przykre informacje o 8 kolejnych, spowodowanych COVID-19 zgonach (pięciu mężczyzn i trzech kobiet). Co szczególnie szokujące, najmłodszy zmarły pacjent miał zaledwie 29 lat, najstarszy - 86. Jak podaje ministerstwo, wszyscy cierpieli z powodu chorób współistniejących.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

Od tygodni na czele listy najbardziej dotkniętych koronawirusem województw utrzymuje się województwo śląskie. Na drugim miejscu widnieje województwo mazowieckie, a podium zamyka województwo małopolskie.

Od początku trwania pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało ponad 57 tysięcy pacjentów. W tym samym czasie Ministerstwo Zdrowia doniosło o śmierci 1885 osób. W naszym kraju rośnie również liczba ozdrowieńców - blisko 40 tysięcy pacjentów wygrało już walkę z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusa
  2. Emerytura Teresy Lipowskiej okazuje się naprawdę zasmucająca. Przepracowała dekady, nie może odpocząć
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł