Ministerstwo Zdrowia przekazało pilny apel
fot. pixabay.com/kgorz
Autor Karol Zaborowski - 17 Sierpnia 2020

Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Niepokojące informacje dotyczące wesel

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia podaje raport dotyczący aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Niestety zarażonych cały czas przybywa. Rzecznik resortu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wydał specjalny komunikat dotyczący wesel.

Ministerstwo Zdrowia zbiera dokładne informacje dotyczące obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Każdego dnia podawany jest specjalny raport, w którym podawana jest ilość osób, która została zarażona w ciągu ostatnich 24 godzin. Do tej pory odnotowano już w Polsce ponad 50 tysięcy przypadków koronawirusa, a liczba ta z każdym dniem się powiększa.

Niestety w ostatnim czasie każdego dnia odnotowywane jest ponad 500 przypadków zakażeń koronawirusem. Według ustaleń do wielu tych zarażeń dochodzi w trakcie wesel, które stały się jedną z głównych przyczyn rozprzestrzeniania się zarazy.

18-latka odczuwała ból głowy i mdłości. Było już za późno na pomoc18-latka odczuwała ból głowy i mdłości. Było już za późno na pomocCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia wydało specjalny apel

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej głos w sprawie wesel zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak zaznaczył w trakcie swojej wypowiedzi, wesela mogą być powodem kilkudziesięciu zakażeń każdego dnia.

Wynika to z tego, że Polacy coraz nie chętniej podchodzą do panujących wciąż obostrzeń. Chodzi oczywiście o zakładanie masek oraz pilnowanie odpowiedniego dystansu społecznego, czego efekty dokładne widać.

- Część z tych wesel, prędzej czy później okazuje się, można by rzec, takimi rozsadnikami zakażeń, gdy nie przestrzegamy norm sanitarno-epidemiologicznych - wyjaśnił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Świadczenie, o którym dużo się nie mówi. A 1200 zł mogą pobierać zarówno kobiety, jak i mężczyźni

Jak podaje Interia, Andrusiewicz zaapelował do Polaków, aby nawet w czasie imprez okolicznościowych nadal pamiętać i stosować się do panujących obostrzeń. Zaznaczył również, że w żadnym razie nie jest prowadzona żadna nagonka na branżę weselną.

- To nie jest tak, że jest prowadzona jakaś nagonka na branżę weselną, ale widzimy, że tam gdzie nie są przestrzegane reguły sanitarno-epidemiologiczne, tam pojawia się problem. Trudno nie mówić o zakażeniach na weselu, jeśli z jednego wesela pojawia się 100 zakażonych i 600 osób w kwarantannie. Trudno pomijać taki fakt i nie przestrzegać ludzi - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł