Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe czerwone strefy
.
Autor Barbara Bujar - 17 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Nowe czerwone strefy w Polsce

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważną decyzję. Lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami została zaktualizowana. W przeciwieństwie do poprzedniej zmiany resort postanowił poszerzyć wykaz. Obecnie znajduje się na nim 11 powiatów. 3 z nich zostały zakwalifikowane do strefy czerwonej. Pozostałe 8 - do strefy żółtej.

Ministerstwo Zdrowia od wielu tygodni na bieżąco aktualizuje listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Ze względu na trwającą nadal pandemię koronawirusa na wskazanych obszarach zasady są zaostrzone. W związku z tym, że sytuacja w Polsce zmienia się z dnia na dzień, resort stale ją monitoruje i okresowo wprowadza zmiany w obowiązywaniu restrykcji. Ostatnia aktualizacja dotyczy aż 11 powiatów.

Zjadła posiłek i chwilę później już nie żyła. Podobnych przypadków są tysiąceZjadła posiłek i chwilę później już nie żyła. Podobnych przypadków są tysiąceCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę. W strefie czerwonej znalazły się 3 powiaty

O najnowszej aktualizacji Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś za pośrednictwem Twittera. Wprowadzone zmiany będą obowiązywały już od najbliższej soboty, 19 września. Lista, która tym razem obejmie 11 powiatów, jest sporządzana przez ekspertów na podstawie zaobserwowanego wzrostu zakażeń w poszczególnych regionach Polski. Wyniki, które brane są pod uwagę, dotyczą ostatnich 14 dni. Jak tłumaczy Onet, jeśli w tym okresie zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, powiat trafia do strefy czerwonej. W przypadku, gdy zakażeń było między 6 a 12 na 10 tys., obszar wpisywany jest na listę strefy żółtej.

Przypomnijmy, że w obu strefach wciąż obowiązują wyznaczone obostrzenia. Na terenie "powiatów czerwonych" należy pamiętać między innymi o zasłanianiu nosa i ust w każdej przestrzeni użytku publicznego, przestrzeganiu limitu 50 osób na weselach i innych imprezach okolicznościowych, stosowaniu się do zakazu organizacji kongresów i targów oraz zamknięcia sanatoriów i parków rozrywki. W strefie czerwonej pamiętać należy także o limicie 1 osoby na 10 m kw. w siłowniach i 25 procent maksymalnego zapełnienia sal kinowych.

W strefie żółtej organizacja targów i kongresów jest możliwa. Uczestnicy muszą jednak przestrzegać między innymi limitu jednej osoby na 4 m kw. Dodatkowo w powiatach obowiązuje maksymalna ilość 100 osób na weselach i innych imprezach okolicznościowych oraz limit jednej osobo na 7 m kw. w siłowniach. W kwestii kin obostrznenia w tych dwóch strefach się nie różnią.

Powyższymi obostrzenia od przyszłej soboty obowiązywać będą mieszkańców aż 11 powiatów. Strefą czerwoną objęte zostaną powiaty: bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie) oraz kluczborski (woj. opolskie). Jak podaje Onet, tydzień temu żaden z nich nie znalazł się na liście.

Dzisiaj grzeje: 1. "To będzie matka afer, a wy wszyscy będziecie odpowiadać za to przed sądem". Kontrowersyjna ustawa w Sejmie
2.Będzie kolejna odsłona popularnego programu. Dadzą 5 tys. zł, ale pod jednym warunkiem
3. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy przebadali miliony próbek

Zgodnie z najnowszą aktualizacją do strefy żółtej trafiły natomiast powiaty:nowotarski, myślenicki (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie), kartuski (woj. pomorskie), tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński (woj. wielkopolskie).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka akcja ratunkowa, walczą z ogniem. Syreny wyją w całym mieście, są ranni, niebo spowił gęsty dym
  2. Tysiące ludzi czekało na decyzję. Niezwykły kraj ponownie otwiera się na turystów
  3. Pasażer autobusu nie miał maseczki. Zasłonił usta czymś, co sprawiło, że jest o nim głośno na całym świecie [FOTO]
  4. GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcie
  5. Często boli cię lewa ręka? Uważaj, może być to objaw groźnej choroby
  6. Do obiadu, na przyjęcia i samodzielnie - marynowana w occie dynia sprawdzi się w każdej sytuacji, dawno nic lepszego nie jadłeś

Następny artykuł