Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach

ministerstwo zdrowia: raport na temat koronawirusa
pacjenci.pl
Autor Klaudia Gaicka17.11.2020

Nowy raport Ministerstwa Zdrowia wykazał, w których województwach sytuacja wygląda najgorzej. Okazuje się, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 nie wszędzie odciska swoje piętno tak samo. Mieszkańcy tych województw powinni szczególnie uważać.

Od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 Ministerstwo Zdrowia jest na językach wszystkich. Oceniane są nie tylko jego bezpośrednie działania w obliczu zagrożenia epidemicznego, lecz także sposób komunikacji z obywatelami.

Do tego ostatniego resort zdrowia często używa mediów społecznościowych. Jest to stosunkowo dobry sposób, zważywszy na rosnącą z każdym dniem liczbę internautów. Wbrew pozorom ta droga komunikacji nie jest zarezerwowana jedynie dla młodych. Coraz więcej starszych osób także śledzi profil Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyUwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyCzytaj dalej

Polskie Ministerstwo Zdrowia dostarczyło obywatelom nowy raporty

To bardzo ważne, ponieważ przy okazji codziennych raportów na temat zachorowań. Osoby z grupy ryzyka mogą zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo i np. w obliczu dużego wzrostu zakażeń odizolować się na kilka dni.

Jak podaje portal Onet.pl, ostatnio Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 tys. 152 nowych i potwierdzonych przypadkach COVID-19. Największa liczba zakażonych pacjentów pochodzi z trzech województw: śląskiego (2 tys. 442), dolnośląskiego (2 tys. 418) oraz mazowieckiego (2 tys. 272).

Nieporównywalnie niższy wynik odnotowano w: małopolskim (1 tys. 724), wielkopolskim (1 tys. 475), pomorskim (1 tys. 325), lubelskim (1 tys. 294), zachodniopomorskim (1 tys. 191), łódzkim (1 tys. 96), kujawsko-pomorskim (738), opolskim (732), świętokrzyskim (624), podkarpackim (551), podlaskim (512), warmińsko-mazurskim (463) oraz lubuskim (295).

Niestety, lecz 357 osób zmarło. Wśród nich 287 miało choroby współistniejące, a dla 70 jedyną przyczyną pogorszenia zdrowia i śmierci był COVID-19.

Od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju zaraziło się 752 940 osób. Dla 10 848 pacjentów szkodliwy patogen okazał się zbyt silny.

Warto zauważyć, że ostatni raz z wynikiem dobowym poniżej 20 tys. mieliśmy do czynienia 3 listopada. Niewątpliwie obostrzenia i częściowy lockdown zaczynają przynosić oczekiwany skutek.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Kordon policji pod TVP, kilkaset osób nie ma zamiaru przestać, ciągłe krzyki i skandowanie. Sytuacja jest gorąca
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiadaNa święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiadaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o stanie, w którym znajdują się polskie szpitale. Dla chorych zakażonych koronawirusem przygotowano łącznie 36 tys. 730 łóżek i 2 tys. 815 respiratorów. Wynika z tego, że wciąż wolnych pozostaje 13 tys. 697 miejsc i 701 respiratorów.

Pomimo tego, że tempo zachorowań nieznacznie spada, nie powinniśmy spoczywać na laurach. W dalszych ciągu należy stosować się do zaleceń oraz dbać o swoje zdrowie. Tyczy się to szczególnie osób z grupy ryzyka, ale i nas wszystkich, ponieważ każdy z nas może być bezobjawowym nosicielem.

Przepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywaPrzepis na domowy eliksir zdrowia. Przygotujesz go z popularnego warzywaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowego
  2. Naukowcy odkryli, jak długo formował się Układ Słoneczny. Aż ciężko uwierzyć w przełomowe doniesienia
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"
  7. Andrzej Grabowski dowiedział się podczas programu na żywo o śmierci. Jego reakcja rozbija serce na milion kawałków, odeszła bardzo bliska mu osoba

Następny artykuł