ministerstwo zdrowia udostępniło najnowsze statystyki
Fot. pixabay.com/coyot
Autor Klaudia Gaicka - 18 Maja 2020

Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane. Sytuacja na Śląsku wciąż nie wygląda najlepiej

Ministerstwo Zdrowia udostępniło najnowsze statystyki. Na swoim Twitterowym profilu wyjaśniają również, co dokładnie zmienia się w dniu dzisiejszym. Zmiany nie dotyczą jedynie zakładów fryzjerskich oraz kosmetycznych.

Ministerstwo Zdrowia udostępniło na swoim profilu na Twitterze najnowsze statystyki. Niezależnie od tego, czy to skutek wcześniejszych obostrzeń, czy większej temperatury i ilości promieni słonecznych, liczby są napawające nadzieją. Lęk wciąż wzbudza jednak region śląski. Podczas kiedy inne ogniska powoli wygasają, Śląsk wciąż notuje ogromne wyniki.

Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwcaŁukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwcaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o najnowszych statystykach oraz określiło dokładnie, co zmienia się od dziś

Według najnowszych statystyk najwięcej nowych zarażonych pochodzi z regionu śląskiego, są to 163 osoby. Na drugim miejscu niechlubnej czołówki, znajduje się niezbyt daleko położone, województwo dolno-śląskie. Jednak wynik tam jest już znacznie niższy, Ministerstwo poinformowało o jedynie 26 osobach. Dalej mamy następujące województwa: świętokrzyskie (11), lubelskie (7), wielkopolskie (3), opolskie (3), zachodniopomorskie (2) oraz małopolskie (1) i podlaskie (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o najnowszych zgonach. W ciągu ostatniej doby zmarły 4 osoby, wszystkie z nich miały choroby współistniejące. 53-letnia kobieta ze Starachowic, 69-letnia kobieta z Tych, 91-letnia kobieta (tutaj Ministerstwo nie podało miasta pochodzenia) oraz 88-letni mężczyzna z Łańcut.

– Liczba zakażonych koronawirusem: 18 746/929 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podsumowało Ministerstwo.

Na stronie znajduje się również pełny opis obostrzeń, które zostały zniesione od 18 maja. W przestrzeni gospodarki znów otwarto zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne. Mogą również znów zacząć działać restauracje, bary i kawiarnie.

Jeżeli chodzi o edukację, wracają do nas zajęcia praktyczne w szkołach policealnych oraz indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. Zwiększa się limit pasażerów w środkach transportu publicznego, wynosi maksymalnie tyle, ile wynosi 30% miejsc siedzących i stojących (lub tak, jak wcześniej, 50% miejsc siedzących). Wznowiona jest też działalność kin plenerowych, prace na planach filmowych, nagrania, zajęcia na uczelniach artystycznych oraz próby i ćwiczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa

2. Masz w domu konwalie? Lekarze biją na alarm, każdy musi wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje

2. Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowicie okazyjna cena truskawek w Biedronce. Niestety, jest też zła wiadomość
  2. Nie żyje 3-letnie dziecko. Do tragedii doszło w przedszkolu, opiekunka oskarżona o zabójstwo
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Nowa tarcza z kontrowersyjnym zapisem. Pracodawca będzie mógł obciąć ci pensję nawet o połowę, nie chcesz wiedzieć na jak długo

Następny artykuł