Ministerstwo zdrowia wprowadziło zmianę dotyczącą kwarantanny
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Lukasz Szumowski
Autor - 18 Czerwca 2020

Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ważnej zmianie, jaka weszła w życie 17 czerwca. Osoby przebywające na kwarantannie będą mogły zgłosić się na test nie w 11., ale w 7. dobie kwarantanny. Aby skorzystać z tej opcji konieczne będzie wcześniejsze otrzymanie wiadomości od resortu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że kwarantanna w związku z koronawirusem będzie skrócona. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz poinformował, iż od teraz ma ona trwać tydzień, a nie 14 dni. Jest to ważna wiadomośc dla wielu Polaków, gdyż krótsza kwarantanna pozwoli na szybszy powrót do pracy.

W związku z nową zmianą część Polaków może spodziewać się otrzymania od resortu SMS-a z wiadomością wyjasniającą, jakie kroki powinny zostać podjęte w następnej kolejności. By skorzystać z proponowanego rozwiązania, konieczne jest bowiem spełnienie konkretnych warunków.

Twarz Ewy Minge zniszczyła straszna choroba. Gwiazda opowiedziała o swoich problemach zdrowotnychTwarz Ewy Minge zniszczyła straszna choroba. Gwiazda opowiedziała o swoich problemach zdrowotnychCzytaj dalej

Ministerstwo zdrowia wprowadziło zmianę dotyczącą kwarantanny. Od teraz może ona trwać znacznie krócej

Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do wszystkich osób, które obecnie przebywają na kwarantannie domowej w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Od 17 czerwca Ministerstwo Zdrowia wprowadziło ważną zmianę dla wszystkich osób, u których istnieje podejrzenie zachorowania.

Resort zaprasza osoby przebywające w 10. lub 11. dniu odizolowania na testy mające potwierdzić lub wykluczyć zakażenie, jednak aby skorzystać z tej opcji, konieczne jest otrzymanie od Ministerstwa Zdrowia SMS-a lub powiadomienia w aplikacji TakeTask z pozwoleniem na opuszczenie miejsca, w którym spędzana jest kwarantanna.

- Do tej pory było tak, że w 11. dobie osoba otrzymywała SMS-a i w 12. dobie mogła stawić się na badanie w Drive-thru. Po wyniku z tego badania mogła spokojnie wyjść do pracy. Teraz przenosimy tego SMS-a na 7. dzień - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Z uwagi na bezpieczeństwo osób trzecich oraz medyków resort zdrowia określił zasady, jakimi należy się kierować w przypadku chęci skorzystania z przygotowanego rozwiązania. Według nowych wytycznych, pacjenci w siódmej dobie kwarantanny dostaną SMS-a z prośbą o zgłoszenie się na badanie w punkcie drive-thru.

Dzisiaj grzeje: 1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu

2. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek

Z testu będzie można skorzystać tylko, jeśli na miejsce jego wykonywania dojedziemy własnym autem. Ponadto po dotarciu na miejsce pod żadnym pozorem nie można opuszczać pojazdu. Zabronione jest także korzystanie z komunikacji publicznej, przyjście pieszo czy przyjazd rowerem lub motocyklem. Badanie jest całkowicie bezpłatne.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w przypadku wyrażenia chęci skorzystania z bezpłatnego testu na koronawirusa informacja taka zostanie przekazana do lokalnej policji. Dzięki temu w razie pojawienia się funkcjonariuszy dokonujących kontroli obecności nie otrzymamy mandatu za nieprzestrzeganie kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny skandal w McDonald's. Klienci oburzeni niewyobrażalnym zachowaniem. W sieci zawrzało
  2. Elżbieta Witek nie wytrzymała. Dostała ataku śmiechu na sali sejmowej, nie mogła się uspokoić
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Polski gwiazdor popełnił samobójstwo. Jego syn nie może uwierzyć. Zdradził straszne szczegóły ostatnich chwil ojca

Następny artykuł