Ministerstwo Zdrowia powołało specjalny zespół. Szumowski szykuje się na drugą falę

Ministerstwo Zdrowia powoła specjalny zespół
screen wp.pl
Autor Klaudia Gaicka18.07.2020

Ministerstwo Zdrowia, na czele z szefem resoru Łukaszem Szumowskim, opracowuje strategię działania w wypadku wystąpienia drugiej fali zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2. Chcą powołać specjalne zespoły w każdym województwie. Minister tłumaczy, jak według niego ma to wyglądać. Podaje również termin, w którym możemy spodziewać się wzrostu zachorowań na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia zabrało głos w sprawie możliwej drugiej fali zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Minister Łukasz Szumowski spotkał się z innymi ministrami, aby ustalić plan działania dla kraju.

Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra ZdrowiaMaseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra ZdrowiaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zamierz powołać specjalne zespoły, które opracują strategię

W rozmowie z Wp.pl Minister Szumowski określił drugą falę jako ciężkie wyzwanie. On i inni eksperci twierdzą, że liczba chorych może wzrosnąć przez sezon infekcyjny.

- Tak naprawdę każdego dnia wiele osób przychodzi do lekarza pierwszego kontaktu z infekcją, z katarem, z kaszlem. No i te wszystkie osoby będzie trzeba przebadać. Sprawdzić, czy to jest infekcja, czy grypa, czy COVID.

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało o wykonywanie nieobowiązkowych szczepień na grypę. Zdaniem Szumowskiego, dzięki temu, przynajmniej część przyczyn infekcyjnych uda się zniwelować.

- Powołaliśmy zespół w Ministerstwie Zdrowia, który ma opracować tę strategię. Również prosiłem wojewodów, aby w każdym województwie powołał zespół, aby każdy powołał zespół składający się z konsultantów, przedstawicieli NFZ, wojewody oraz inspekcji sanitarnej.

Szumowski chce, aby w każdym województwie rządzący uwzględnili lokalną specyfikę, ponieważ wszędzie jest inna dystrybucja POZ i szpitali. Województwa powinny zaproponować rozwiązania dla swoich regionów.

Szef resortu zdrowia uważa, że pomimo tego, że testów wykonywanych jest każdego dnia bardzo dużo, powinno ich być jeszcze więcej.Ministerstwo szuka sposobów, w jaki sposób sprawnie i szybko rozdzielić osoby ze zwykłymi infekcjami od osób cierpiących z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.Łukasz Szumowski oszacował, że czasem, w którym może poważnie wzrosnąć liczba chorych z powodu sezonu infekcyjnego, jest okres między wrześniem a październikiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Janda dostała wiadomość ze szpitala od Jerzego Stuhra. Znamy jej treść

2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

Niezależnie od krzywej zachorowań pamiętajmy o tym, aby każdego dnia przestrzegać zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Aktualnie obostrzenia ograniczają się przede wszystkim do noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych oraz utrzymywanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Noszenie maseczek jest szczególnie istotne w sklepach oraz komunikacji miejskiej. Każdego dnia wiele osób przechodzi przez te same przestrzenie zamknięte, a jeżeli chwilę wcześniej przechodziła tamtędy osoba z koronawirusem, możemy się zarazić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tramwaj potrącił mężczyznę. Jego stan jest ciężki
  2. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala

Następny artykuł