Ministerstwo Zdrowia czekają zmiany
.
Autor Natalia Niewczas - 18 Sierpnia 2020

Niespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych polityków

Ministerstwo Zdrowia tym razem stało się źródłem medialnego zamieszania nie przez opublikowane przez resort szokujące dane dotyczące pandemii, a z powodu nagłej dymisji jednego z polityków. Członek ministerstwa poinformował o swej decyzji w poniedziałek 17 sierpnia. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał.

Ministerstwo Zdrowia przeżyje małe trzęsienie ziemi - nadchodzą poważne zmiany. O planach przeorganizowaniu resortu media donosiły już jakiś czas temu, lecz na tę nagłą rezygnację ze stanowiska nic nie wskazywało. Jak się jednak okazuje, doniesienia potwierdza sam polityk.

Cały szpital zamknięty. Zakażenie wśród personeluCały szpital zamknięty. Zakażenie wśród personeluCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zmieni czołowego przedstawiciela

Roszady w Ministerstwie Zdrowia wywołały prawdziwą medialną burzę. Takiej decyzji polityka nikt się nie spodziewał. Z pełnienia przydzielonej funkcji rezygnuje wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podaje się do dymisji. Poinformował rodaków o decyzji zamieszczając dwa wpisy w mediach społecznościowych. Choć jeden z nich wydaje się wyczerpujący, tak naprawdę żaden nie wyjaśnia, dlaczego Janusz Cieszyński postanowił nagle zrezygnować ze stanowiska. Z opublikowanych przez wiceministra informacji wynika jednak, że planował odejście z resortu już od jakiegoś czasu.

- Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana. Kiedy przychodziłem na Miodową miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono - czytamy na oficjalnym Facebookowym profilu Janusza Cieszyńskiego.

Janusz Cieszyński wspomina owocną współpracę i składa podziękowania innym członkom resortu. Wymienia nazwiska między innymi Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Polski lek na koronawirusa wystartował. Właśnie ruszyła produkcja

- Nigdy nie otrzymałbym tej szansy, gdyby nie zaufanie którym obdarzyli mnie Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki (...). Przez cały okres pracy w Ministerstwie miałem wielkie szczęście do koleżanek i kolegów z kierownictwa - zapewnia we wpisie Janusz Cieszyński.

Polityk zamieścił także krótkie słowa podziękowania na oficjalnym profilu na Twitterze. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to naprawdę koniec działalności Janusza Cieszyńskiego na stanowisku wiceministra zdrowia. Polacy z pewnością są ciekawi kolejnych, mogących nadejść w ministerstwie zmian.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusa
  2. Ostre starcie prowadzącego "Pytanie na śniadanie" za kulisami imprezy. "Porozmawiam o tobie z zarządem"
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Nie dbała o siebie przez lata. Po metamorfozie jej uroda zapiera dech w piersiach

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł