Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport
pixabay.com/BlenderTimer
Autor Barbara Bujar - 18 Września 2020

Nie żyje 17 osób. Ponury raport Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący zakażeń koronawirusem. Choć w stosunku do dnia poprzedniego liczba potwierdzonych przypadków spadła, ilość zgonów jest większa. Resort cały czas próbuje zapobiec takim sytuacjom. Już od soboty w Polsce zacznie obowiązywać zaktualizowana lista powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą.

Ministerstwo Zdrowia codziennie dzieli się z Polakami najnowszymi informacjami na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Na Twitterze regularnie pojawiają się raporty w tej sprawie. Wczorajsze dane nie były optymistyczne. Resort informował wówczas o 837 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia i 16 zgonach. Okazuje się, że w przeciągu doby sytuacja zmieniła się, choć stało się to w minimalnym stopniu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że wzrosła liczba ofiar śmiertelnych.

Bill Gates ostrzega. Liczba ofiar może zwiększyć się dwukrotnieBill Gates ostrzega. Liczba ofiar może zwiększyć się dwukrotnieCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport. Nie żyje 17 osób

Epidemia koronawirusa w Polsce zdaje się nie mieć końca. Ministerstwo Zdrowia na czele z Adamem Niedzielskim na bieżąco monitoruje jego sytuację i wciąż wprowadza zmiany w obostrzeniach. Przypomnijmy, że do najnowszych aktualizacji należą zakaz lotów międzynarodowych, który obowiązuje od 16 września, oraz poszerzenie listy powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą, która wejdzie w życie już 19 września.

Jak przypomina Polsat News, po nowelizacji w strefie czerwonej znajdą się trzy powiaty. Są to: bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie) oraz kluczborski (woj. opolskie). Strefa żółta obejmie natomiast powiaty: nowotarski, myślenicki (woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie), kartuski (woj. pomorskie), tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński (woj. wielkopolskim).

Mimo wprowadzania tak wielu zmian w funkcjonowaniu życia Polaków i stałej aktualizacji obowiązujących obostrzeń w Polsce codziennie potwierdza się setki nowych przypadków zakażenia. Dzisiejsze dane też nie są optymistyczne. Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 757 potwierdzonych zachorowaniach.

- Mamy 757 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (92), mazowieckiego (88), łódzkiego (77), wielkopolskiego (75), pomorskiego (73), śląskiego (65), podkarpackiego (47), kujawsko-pomorskiego (42), lubelskiego (39), dolnośląskiego (37), świętokrzyskiego (27), warmińsko-mazurskiego (26), zachodniopomorskiego (20), opolskiego (19), lubuskiego (15), podlaskiego (15) - czytamy w raporcie MZ.

Dzisiaj grzeje: 1. "To będzie matka afer, a wy wszyscy będziecie odpowiadać za to przed sądem". Kontrowersyjna ustawa w Sejmie
2.Podatek od spadku do zmiany. Chcą rozszerzyć listę zwolnionych, wiemy już o kogo
3. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy przebadali miliony próbek

Choć liczba nowych przypadków jest mniejsza od tej, którą zanotowano wczoraj, ilość zgonów jest większa. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 w Polsce zmarło 17 osób w wieku od 60 do 89 lat. Jak poinformował resort, większość osób miała choroby współistniejące.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  2. Na Marsa polecą wyłącznie kobiety? Powód jest prozaiczny
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Czemu wyjmujemy z zup liście laurowe? Jest ważny powód

Następny artykuł