Ministerstwo Zdrowia o zmianach
screen polsatnews.pl
Autor Natalia Niewczas - 19 Sierpnia 2020

Wiceminister zdrowia zapowiada okrojenie liczby szpitali. Rząd przygotowuje się do nowej strategii

Ministerstwo Zdrowia ujawnia nadchodzące zmiany - wszystkie są częścią przygotowywanej przez resort strategii na zapowiadane przez ekspertów nadejście jesiennej fali zachorowań na koronawirusa. O planowanych przez władze rozwiązaniach na ten trudny czas poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada modyfikacje - mają dotyczyć przede wszystkim funkcjonowania szpitali. Nowości w medycznych placówkach to jednak nie koniec. Niektóre zmiany będą dotyczyły uprawnień lekarzy pierwszego kontaktu.

Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?Czytaj dalej


Ministerstwo Zdrowia informuje

Tym razem Ministerstwo Zdrowia nie przekazało jedynie statystyk dotyczących nowej liczby nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Zbliżająca się wielkimi krokami jesień i nadchodzące wraz z nią widmo zagrożenia wymusza na resorcie podjęcie konkretnych decyzji. Eksperci zapowiadają, że to właśnie wtedy znacznie wzrośnie liczba chorych na COVID-19.

Jak podaje portal polsatnews.pl, wszystkie informacje przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zmiany będą widoczne przede wszystkim w szpitalach. Liczba placówek specjalistycznych, jak zapowiada, będzie zredukowana:

- Chcemy, by ten szpital jednoimienny był mniej więcej na dwa województwa, ale by był dostosowany do obsługi pacjentów z różnymi schorzeniami. Natomiast te szpitale jednoimienne, które są w tej chwili, a nie były w tej grupie, powinny posiadać w swoich zasobach oddziały zakaźne z zapleczem OIOM-owym dla tych pacjentów, którzy trafiają z zaburzeniami oddychania - tłumaczy polityk.

Zmiany w szpitalach obejmą także obowiązkowe wyznaczenie izolatek. Zarówno placówki wojewódzkie, jak i powiatowe będą dzięki temu przygotowane na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Zwiększą się również możliwości internistów. Już od września lekarze rodzinni będą mogli kierować pacjentów na badania potwierdzające lub wykluczające obecność koronawirusa. Wiceminister podkreśla, że medycy nie dostaną jednak w tym zakresie pełnej swobody - o wysłaniu na testy zdecyduje specjalna lista.

Dzisiaj grzeje: 1. Bagatelizowana choroba prowadzi do nagłego zatrzymania krążenia. Jakie są wczesne objawy zakrzepicy?
2.Emerycie, rusza nowy program wsparcia. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany

- Lekarz rodzinny dostanie tę możliwość, ale pod warunkiem, że na tej check liście - którą będzie miał do wypełnienia - pacjent, z którym rozmawia, spełni pewną liczbę punktów. Wtedy będzie się to odbywało z automatu, ale nie na zasadzie: kto sobie życzy - mówi Waldemar Kraska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Tragiczna wiadomość obiegła media. Niestety, nie żyje, śmierć przyszła niespodziewanie
  2. Zenek Martyniuk rozwalił system. Tysiące Polaków nie dowierza. "Matko jedyna"
  3. Wczesne objawy miażdżycy. Wielu chorych je bagatelizuje
  4. Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?
  5. Rak jelita grubego może przez lata rozwijać się w ukryciu. Istnieje jednak sposób, by wykryć go, zanim będzie za późno
  6. Już nigdy nie zrobicie frytek inaczej. Robert Makłowicz pokazał niesamowity trik, dzięki którym smakują najlepiej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł