ministerstwo zdrowia dokonuje zakupu
własne
Autor Natalia Niewczas - 19 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Zapadła ważna decyzja, czekało na nią wiele osób

Ministerstwo Zdrowia zaskakuje zmianą zdania. Zgodnie z najnowszymi informacjami resort planuje dokonanie zakupu, na który czeka wielu Polaków. Decyzja ma związek ze strategią walki z koronawirusem na jesieni. Właśnie w sezonie jesienno-zimowym miało dojść do nałożenia się zachorowań na COVID-19 i dającą podobne objawy grypę.

Ministerstwo Zdrowia wychodzi oczekiwaniom Polaków naprzeciw. Braki na rynku wkrótce zostaną uzupełnione. Chodzi o szczepionkę na grypę, która ostatnio cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród obywateli naszego kraju. Resort planuje dostawę remedium.

Wszyscy myśleli, że dziewczynka ma niegroźnego zeza. Zwykłe zdjęcie uratowało jej życie [FOTO]Wszyscy myśleli, że dziewczynka ma niegroźnego zeza. Zwykłe zdjęcie uratowało jej życie [FOTO]Czytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia dokonuje ważnego zakupu

Jeszcze do niedawna Ministerstwo Zdrowia zapewniało, że zakup dodatkowych dawek szczepionki na grypę nie dojdzie do skutku. Resort zmienił jednak w tej sprawie zdanie, do czego z pewnością przyczyniło się rosnące zainteresowanie potencjalnych odbiorców. Doniesienia potwierdził w piątek sam minister zdrowia, Adam Niedzielski. Jak zapewnia polityk, do kraju ma trafić pół miliona szczepionek.

Według doniesień portalu tvn24.pl szczepienia na grypę stanowią część strategii Ministerstwa Zdrowia na walkę z koronawirusem w sezonie jesienno-zimowym. Choć specyfik nie uchroni Polaków przed zachorowaniem na COVID-19, jego zastosowanie w założeniu ma zapobiegać nałożeniu się na siebie dwóch epidemii: koronawirusa i grypy. Potwierdzają to między innymi słowa polskiego wirusologa.

Dzisiaj grzeje: 1. Masowe groby odnalezione w Warszawie. Az 12 pochowanych osób, do kogo należą szczątki?
2.Komornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domu
3.Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

- Z samym COVID-19 grypa nie ma nic wspólnego. Ale szczepionka przeciw grypie ma zapobiegać, żeby choroby nie nałożyły się na siebie, żeby nie doszło do koinfekcji. Bo wtedy nasz układ odpornościowy będzie podwójnie osłabiony - tłumaczy Tomasz Dzieciątkowski.

Choć decyzja o zakupie dodatkowych dawek szczepionki na grypę jest oficjalna, nie doszło jeszcze do podpisania wiążącej umowy. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia dzięki dodatkowym działaniom specyfiku powinno wystarczyć dla wszystkich zainteresowanych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media
  2. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Kotlety schabowe według przepisu Ani Starmach wprost z MasterChefa, niebo na talerzu i dodatki, które pokochasz

Następny artykuł