Ministerstwo Zdrowia nowa lista stref
pacjenci.pl
Autor Klaudia Bochenek - 20 Sierpnia 2020

Nowa lista "żółtych" i "czerwonych" stref. Zagrożone 3 duże polskie miasta

Ministerstwo Zdrowia podało dziś kolejną listę "żółtych" i "czerwonych" stref. Widnieje na niej 19 powiatów. Jednak naprawdę niepokojącą informacją jest ta, że do spisu już niedługo mogą dołączyć 3 duże miasta, wcale nie z jednego regionu kraju.

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny nie ma dobrych wiadomości. W związku z kolejnymi setkami nowych przypadków koronawirusa nie zrezygnowano z wyznaczania "żółtych" i "czerwonych" stref. Resort wprowadził zmiany - kilka powiatów dołączyło do niechlubnej listy, kilka z niej usunięto. Niestety, wiceminister Waldemar Kraska poruszył też kwestię wpisania na nią 3 dużych miast z województwa małopolskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego.

Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego biją na alarm. Powiedzieli, co stanie się, jeśli dzieci wrócą do szkółNaukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego biją na alarm. Powiedzieli, co stanie się, jeśli dzieci wrócą do szkółCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę zagrożonych stref

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, powiedział dziś, że na nowej liscie "żółtych" i "czerwonych" stref znajduje się 19 powiatów. Powiaty wieluński, nowosądecki, rybnicki, lipski, nowotarski oraz Nowy Sącz i Rybnik zostały objęte czerwonym kolorem, z kolei tatrzański, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, pszczyński, jarosławski, radziejowski oraz Ruda Śląska, Żory i Biała Podlaska oznaczono kolorem żółtym. Mieszkańcy wyżej wymienionych regionów muszą wiedzieć, że nowe obostrzenia będą obowiązywać już od piątku, 21 sierpnia.

Niestety, Waldemar Kraska przekazał też złe informacje. Powiedział, że "jeśli zakażenia nadal będą w takiej dynamice jak obecnie, to w przyszłym tygodniu Kraków będzie żółty". Nie tylko stolica Małopolski z prawie 780 tys. mieszkańców została objęta ostrzeżeniem. Także Koszalinowi oraz Katowicom grozi dołączenie do "żółtej" strefy. Oprócz tego Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie obostrzeń w powiatach wołomińskim, otwockim, puckim i starogardzkim. Jeśli sytuacja epidemiologiczna się nie poprawi, już w przyszłym tygodniu wyżej wymienione miasta i powiaty znajdą się na "żółtej" liście.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Emerytury w 2020. Kiedy najlepiej przejść na wieczny urlop? Dzień złożenia wniosku decyduje o wysokości świadczenia.

Jak podaje Polsat News, niepokojąca sytuacja utrzymuje się w Krakowie już od kilku dni. Codziennie odnotowuje się tam nie kilka, a kilkadziesiąt przypadków. Z tego też powodu trudno jednoznacznie przypisać Kraków do "żółtej" strefy - raz zdiagnozowanych chorych jest mniej, raz więcej. Według Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na 10 tys. mieszkańców przypada 6,03 chorych, z kolei Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna szacuje, że jest to 5,93.

Przypomnijmy, że w strefie "żółtej" w restauracji, na wystawach czy targach może przebywać jedna osoba na 4 m kw. Siłownie są otwarte, jednak limit to jedna osoba na 7 m kw.Kina mogą być otwarte pod warunkiem zapełnienia maksymalnie 25% widowni, a na imprezach rodzinnych: weselach czy pogrzebach może zgromadzić się maksymalnie 100 osób. Z kolei w strefie "czerwonej" zakazana jest działalność parków rozrywki, sanatoriów, ale siłownie działają - w pomieszczeniu może przebywać jedna osoba na 10 m kw. W weselach i pogrzebach może wziąć udział maksymalnie 50 osób. W kościołach może znajdować się 50% wiernych, ale na zewnątrz może przebywać maksymalnie 150 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję. Dwa powiaty na Mazowszu trafiły do różowej strefy
  2. Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogo
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł