Ministerstwo Zdrowia nowe przypadki
fot. https://unsplash.com/ SJObjio
Autor Natalia Niewczas - 21 Lipca 2020

Ministerstwo Zdrowia wydało najnowszy raport. Jedno z województw wyraźnie góruje

Ministerstwo Zdrowia stale monitoruje rozwój pandemii COVID-19 w Polsce. Regularnie publikowane są także komunikaty z najważniejszymi danymi dotyczącymi ilości zakażonych pacjentów, osób ozdrowiałych, a także osób zmarłych. W ostatnim raporcie jedno z województw wysuwa się na niechlubne prowadzenie pod względem ilości nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia we wtorek 21 lipca wydało kolejny raport - dzięki statystykom dowiadujemy się, w którym z województw ilość nowych przypadków zarażenia COVID-19 jest największa. Początkowo było to województwo mazowieckie. Sytuacja uległa jednak zmianie.

Zamiast miesiąca miodowego był pogrzeb. Ich małżeństwo pokrzyżowała chorobaZamiast miesiąca miodowego był pogrzeb. Ich małżeństwo pokrzyżowała chorobaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia informuje

Ministerstwo Zdrowia publikuje najnowsze dane dotyczące ilości nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Choroba nagle zaatakowała ludzkość pod koniec 2019 roku i wciąż zbiera śmiertelne żniwo. W Polsce łącznie odnotowano już ponad półtora tysiąca przypadków śmiertelnych. Statystyki wciąż rosną.

W najnowszym zestawieniu danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia najgorzej wypada województwo śląskie - opublikowane we wtorek 21 lipca informacje wskazują, że to właśnie w tym regionie przybyło aż 140 chorych. Za województwem śląskim plasują się przypadki z małopolski (62 nowe przypadki), a tuż za nim te z województwa mazowieckiego - 59 nowych przypadków zachorowań. Do województw z najmniejszą liczbą nowych odnotowanych przypadków należą województwo dolnośląskie (z trzema nowymi przypadkami) oraz lubelskie i podlaskie (po dwa nowe przypadki zakażenia).

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła kilka dni po pobiciu przez męża. Tym co zrobił chwalił się kolegom

2. Popularny bank zmienia cennik i podnosi opłaty. O darmowym bankomacie możesz zapomnieć

Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, przykre informacje dotyczą także osób zmarłych z powodu COVID-19. Ministerstwo Zdrowia zawiadamia o dziewięciu nowych przypadkach śmiertelnych. Jak podaje resort, wszystkie zmarłe osoby zmagały się z chorobami współistniejącymi.

Statystyki pokazują, że średnia ilość nowych zarażeń koronawirusem niemal od początku pojawienia się pandemii w Polsce oscyluje w okolicach 300 przypadków dziennie. W kraju rośnie jednak nie tylko ilość osób zmagających się z COVID-19, ale i tych, którzy już chorobę przeszli i wyzdrowieli. Tak zwanych “ozdrowieńców” jest w Polsce już ponad trzydzieści tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ręce opadają, ludzie oburzeni. Wszystko w centrum Warszawy, na środku popularnego miejsca
  2. PKO BP wprowadza rewolucyjną usługę, klienci będą zadziwieni. Czy to na pewno bezpieczne?;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł