Ministerstwo Zdrowia: nowy rekord dobowy zakażeń w Polsce
własne
Autor Damian Witoń - 21 Sierpnia 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało fatalne wieści. Mamy nowy rekord zakażeń koronawirusem, liczby są bardzo niepokojące

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dotyczące epidemii w naszym kraju. Koronawirus w Polsce nadal stanowi duże zagrożenie. Odnotowano nowy rekord dobowy infekcji patogenem SARS-CoV-2. Są też ofiary śmiertelne. Nowe powiaty zostały przydzielone do specjalnych stref podwyższonego ryzyka.

Ministerstwo Zdrowia stale obserwuje sytuację związaną z panującą w Polsce epidemią koronawirusa. Coraz więcej osób lekceważy obostrzenia, które mają na celu powstrzymanie ekspansji niebezpiecznego patogenu SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Niestety takie zachowanie przyczyniło się do nowego rekordu dobowego

Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowićWzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowićCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia opublikowało niepokojące dane. Padł nowy rekord dobowy zakażeń koronawirusem

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. W naszym kraju codziennie odnotowuje się setki nowych przypadków zarażeń. Niestety nie brakuje również ofiar śmiertelnych. Raport opublikowany dziś przez Ministerstwo Zdrowia jest bardzo niepokojący. Odnotowano bowiem nowy, dobowy rekord zakażeń, który wynosi 903 oficjalne przypadki. Zbliżamy się zatem do niebezpiecznej granicy 1000, o której mówili specjaliści. Dodatkowo potwierdzono także kolejne 13 ofiar, które przegrały walkę z wirusem SARS-CoV-2.


Zmarli to osoby w przedziale wiekowym od 66 do 92 lat, które cierpiały również na choroby współistniejące. To właśnie głównie z myślą o seniorach i chorych powinniśmy przestrzegać obostrzeń, mających na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu.


Koronawirus w Polsce.Nowa lista czerwonych i żółtych stref


Wzrost dobowej liczby zakażeń spowodował, że Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o rozszerzeniu listy specjalnych stref, w których zagrożenie epidemiologiczne jest szczególnie wysokie. Jak podaje portal polsatnews.pl, do czerwonej strefy należą teraz powiaty: wieluński, nowosądecki, rybnicki, lipski, nowatorski oraz Nowy Sącz i Rybnik.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem
2.Niesamowite nagranie Prypeci przed katastrofą w Czarnobylu. Miasto tętniło życiem

W strefie żółtej znajdują się natomiast powiaty: tatrzański, ostrzeszowski, pajęczański, łowicki, przemyski, pszczyński, jarosławski, radziejowski oraz Ruda Śląska, Żory i Biała Podlaska. Dodatkowo specjalnym alertem zostały objęte Kraków, Koszalin i Katowice. Sytuacja w powyższych miejscowościach będzie w najbliższym czasie szczególnie intensywnie monitorowana. Decyzje zapadną wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące doniesienia. Żona Krzysztofa Krawczyka potwierdziła odejście muzyka. A miał wyruszyć w ostatnią muzyczną podróż po świecie
  2. Zaskakujące doniesienia o Kindze Rusin. Odchodzi z Dzień Dobry TVN, ale to jeszcze nie koniec
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  5. Nagłe zachcianki na 4 produkty są ostrzeżeniem wysyłanym przez organizm. Co mówi nasze ciało?
  6. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  7. Biedronka, Lidl, Auchan i Kaufland przekazują ważne informacje. Wiadomość uszczęśliwi wielu Polaków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł