Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Ministerstwo Zdrowia przekazało straszną wiadomość

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym rekordzie zakażeń
własne
Autor Barbara Bujar21.10.2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące dane. Scenariusz, który jeszcze niedawno wydawał się niemożliwy, dziś stał się rzeczywistością. Po raz pierwszy w Polsce dobowy rekord zakażeń przekroczył 10 tysięcy. Sytuacja w szpitalach staje się coraz poważniejsza. Z respiratorów korzysta rekordowa ilość pacjentów.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia nie pozostawia złudzeń – sytuacja epidemiologiczna w Polsce staje się coraz poważniejsza. Jeszcze kilka tygodni temu, kiedy dobowe przyrosty zakażeń wynosiły okoły tysiąca przypadków, nikt nie spodziewał się tak dynamicznej zmiany. Szybko okazało się jednak, że koronawirus rośnie w siłę z dnia na dzień. W środę znów przekroczona została kolejna granica. Wielu miało nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Poważnie zwiększają ryzyko zgonu przy COVID-19. Cierpią na nie tysiące PolakówPoważnie zwiększają ryzyko zgonu przy COVID-19. Cierpią na nie tysiące PolakówCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowszy raport. Przekroczona granica 10 tysięcy

W mediach społecznościowych codziennie pojawiają się najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w Polsce. W ostatnich dniach często budzą jednak niepokój. Z prezentowanych raportów wynika, że epidemia przybiera na sile, a zakażeń jest coraz więcej. Potwierdzają to dane opublikowane 21 października.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przekroczeniu kolejnej granicy, która jeszcze niedawno wydawała się nieosiągalna. Wyłącznie w ciągu ostatniej doby testy potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u ponad 10 tysięcy osób. To najwyższy wynik od początku pandemii w Polsce. W tym samym czasie wykonano ponad 59,3 tys. testów.

Sytuacja poważnie wygląda przede wszystkim w trzech województwach. Zgodnie z najnowszymi wynikami najwięcej zakażeń zdiagnozowano w Małopolsce, na Mazowszu i na Śląsku. Tylko tam potwierdzono 3 485 z 10 040 przypadków.

- Mamy 10 040 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1 315), mazowieckiego (1 162), śląskiego (1 008), podkarpackiego (881), kujawsko-pomorskiego (771), wielkopolskiego (755), łódzkiego (675), lubelskiego (658), pomorskiego (548), dolnośląskiego (462), opolskiego (362), warmińsko-mazurskiego (348), zachodniopomorskiego (285), lubuskiego (283), podlaskiego (268), świętokrzyskiego (259) – poinformowało MZ na Twitterze.

W tym samym raporcie resort przekazał informację o śmierci 130 pacjentów. U 13 z nich nie stwierdzono żadnych schorzeń współistniejących. Łącznie w Polsce potwierdzono już zgon 3 851 osób. Do tej pory zakaziło się 202 579 pacjentów. Wielu z nich wciąż wymaga hospitalizacji.

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedy może zakończyć się pandemia? Są nowe prognozy ekspertów
2.Wiele osób będzie oburzonych. Wiadomości TVP wzięły się za kultowego dziennikarza
3. Gwiazda "M jak miłość" walczyła o życie i zmagała się z ciężką chorobą. Objawy były niepozorne

Nie żyje ponad setka osób. Tragiczny raport ministerstwa zdrowiaNie żyje ponad setka osób. Tragiczny raport ministerstwa zdrowiaCzytaj dalej

O problemach związanych z pobytem zakażonych pacjentów w szpitalach mówi się już od jakiegoś czasu. W placówkach nie tylko brakuje miejsc, ale także respiratorów. Jak ustalił Polsat News, w środę padł także rekord w tej kwestii. Na oddziałach przebywa największa od początku pandemii liczba pacjentów, którzy wymagają dostępu do specjalistycznego sprzętu.

- Zajętych przez ciężko chorych na koronawirusa jest 757 respiratorów. To rekordowa liczba urządzeń, które jednego dnia przeznaczono do wspomagania zakażonych. Chorzy z ciężkim przebiegiem COVID-19 zajmują łącznie 9439 łóżek w szpitalach – podaje serwis internetowy Polsat News.

Już niedługo obostrzenia mogą zostać rozszerzone. Rzecznik rządu zapowiadaJuż niedługo obostrzenia mogą zostać rozszerzone. Rzecznik rządu zapowiadaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty
  2. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Lekarze biją na alarm. Wiedzą, kto jest najbardziej narażony na zarażenie koronawirusem. Powinni w ogóle zrezygnować z podróży
  7. Dziś ogłoszą nowe obostrzenia i strefy. Cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej?

Następny artykuł