Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Poważne zmiany dotkną medyków

Ministerstwo zdorwia wprowadza zmiany
fot. unsplash.com/Daan Stevens
Autor Karol Zaborowski21.11.2020

W ostatnich miesiącach ministerstwo zdrowia wprowadziło wiele zaleceń, z których czasami rezygnowało, a inne obowiązują po dziś dzień. Teraz polski resort zdrowia postanowił zmienić zasady dotyczące kwarantanny dla medyków.

Nie da się ukryć, że wprowadzone przez ministerstwo zdrowia restrykcje i ich zmiany nie przypadły wszystkim do gustu. Tyczy się to zarówno zwykłych obywateli, jak i medyków, którzy w dobie pandemii koronawirusa są na zmianę chwaleni i krytykowani przez społeczeństwo.

Najnowsza wiadomość zamieszczona na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na portalu Twitter odnosi się właśnie do osób, które każdego dnia stają na pierwszym froncie walki z niebezpiecznym patogenem. Resort przedstawił w nim zmiany, jakie dotkną osób przebywających na kwarantannie i jednocześnie zatrudnionych w ochronie zdrowia.

Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do straceniaObjawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do straceniaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zmienia zasady kwarantanny

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zasady kwarantanny były zmieniane już kilkukrotnie. Okres izolacji osób podejrzanych o zakażenie patogenem, jak i tych zarażonych ulegał wydłużeniu lub skróceniu.

Teraz według ministerstwa zdrowia medycy, którzy oczekują na wynik swojego testu na obecność koronawirusa nie podlegają kwarantannie, w przeciwieństwie do osób niezatrudnionych w ochronie zdrowia.

Dopiero pozytywny wynik testu obliguje medyka do poddania się izolacji i braku bezpośredniego kontaktu z innymi, celem powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Taka decyzja może wynikać z faktu, że polski system ochrony zdrowia już od wielu lat boryka się z poważnymi brakami personelu, które teraz są jeszcze bardziej widoczne.

Dzisiaj grzeje:
1.Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże Narodzenie
2.Świerzyński skarżył się na swoją głodową emeryturę. Odpowiedź rzecznika ZUS powala
3.Objawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcie

Samobójstwo w szpitalu. Pacjent wyskoczył z oknaSamobójstwo w szpitalu. Pacjent wyskoczył z oknaCzytaj dalej

Niestety nastroje panujące wśród pracowników ochrony zdrowia nie są najlepsze. Często są oni piętnowani za to, jak wykonują swoją pracę. Niedawno pojawiła się nawet groźba ogólnego strajku pielęgniarek, który w dobie pandemii może mieć opłakane skutki.

Zapewne to też nie ostatnie zmiany, jakie wprowadza ministerstwo zdrowia. Wszystko dlatego, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, jak i na całym świecie, ulega ciągłym zmianom, które wymagają odpowiedniego dostosowania, aby system mógł funkcjonować jak najwydajniej.

Dodatkowo cały czas prowadzone są badania naukowe, które ujawniają kolejne fakty dotyczące samego koronawirusa SARS-CoV-2, jak i choroby, którą wywołuje, czyli COVID-19.

Objawy cukrzycy. Warto zwrócić uwagę na nietypowe symptomyObjawy cukrzycy. Warto zwrócić uwagę na nietypowe symptomyCzytaj dalej

Ministerstwo zdrowia

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokami
  2. Codziennie wielkie przeceny na Amazon z okazji Black Friday Week. Ogromne okazje, nie można ich przegapić
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Jamnik pierwszy raz spotkał krowę. Gdy tylko się zbliżył, stało się coś niezwykłego
  7. Eksperci biją na alarm, chodzi o czarny piątek. Musimy uważać podczas zakupowego szaleństwa na sztuczki hakerów. Jest 6 sposobów, aby uniknąć rozczarowania

Następny artykuł