Ministerstwo Zdrowia apeluje
unsplash.com/Adam Nieścioruk
Autor Natalia Niewczas - 22 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość. NFZ przypomina o obowiązku, którego nie przestrzega wiele osób

Ministerstwo Zdrowia zapewnia przepływ najnowszych informacji dotyczących dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Tym razem opublikowany w internecie komunikat stanowi ważny apel do obywateli. Wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia resort przypomina o tym, jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących w czasach pandemii restrykcji.

Ministerstwo Zdrowia przekazuje wieści - na oficjalnym profilu NFZ na Twitterze pojawił się ważny apel, który resort postanowił poprzeć. Wpis stanowił okazję do tego, by przypomnieć rodakom o kwestiach bezpieczeństwa. Chodzi o obowiązek zakrywania nosa i ust.

Minister Zdrowia ujawnił, kiedy do Polski trafi szczepionka. Zdradził nawet, ile będziemy musieli za nią zapłacićMinister Zdrowia ujawnił, kiedy do Polski trafi szczepionka. Zdradził nawet, ile będziemy musieli za nią zapłacićCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przypomina

Ministerstwo Zdrowia tym razem postanowiło zaapelować do obywateli Polski. Resort zwraca uwagę na to, jak istotne w czasach pandemii jest dbanie o wspólne dobro. Choć maseczki mają oddane grono swych przeciwników, dla Ministerstwa Zdrowia sprawa jest oczywista - to osoby stosujące osłony nosa i ust wykazują się odpowiedzialnością.

Maseczka weszła do codziennego użytku wraz z dotarciem koronawirusa do Polski w marcu 2020. Obecnie obowiązek ich zakładania obowiązuje w zamkniętych przestrzeniach publicznych, między innymi w środkach transportu miejskiego. Ministerstwo Zdrowia przypomina: maseczka, choć mała, stanowi niezwykle ważny element strategii na dalszą walkę z koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.15 mln Polaków ma prawo do sporej sumy. Do wzięcia blisko 7,1 tys. zł, ale jest haczyk
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Jak informuje resort na oficjalnym profilu na Twitterze, noszenie maseczki wpływa na ograniczenie rozwoju epidemii w Polsce. Osoba stosująca osłonę twarzy jest mniej narażona na zakażenie niebezpiecznym patogenem. Ministerstwo Zdrowia apeluje, by zawsze zakrywać nos i usta podczas pobytu w sklepach, kościołach czy aptekach.

Resort zaznacza jednocześnie, że niezwykle ważny jest sam sposób noszenia maseczki. Prawidłowe zastosowanie osłony oznacza zakrycie nosa oraz ust użytkownika - tylko tak założona maseczka zapewnia odpowiednią ochronę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał alarm dla 2 województw, lepiej nie wychodzić z domu
  2. Czy to już koniec samochodów z silnikami spalinowymi? Do 2030 mają zniknąć
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Oburzające, uczeń dostał w szkolnej stołówce okropny posiłek. Interweniował dyrektor, nie do pomyślenia

Następny artykuł