Ministerstwo Zdrowia podało dane dotyczące zakażeń wśród medyków
unsplash.com/Javier Matheu
Autor Barbara Bujar - 23 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia po raz pierwszy podało dane dotyczące medyków. Ilu z nich zmarło na COVID-19?

Ministerstwo Zdrowia przekazało dane dotyczące polskich medyków. Eksperci ujawnili, ilu lekarzy, położnych i pielęgniarek zachorowało na COVID-19 od początku epidemii. Wiadomo też, ilu z nich zmarło. Po raz pierwszy takie informacje pojawiły się w mediach w kwietniu. Wówczas resort nie podał jednak danych dotyczących przypadków śmiertelnych. Dopiero we wrześniu Polacy dowiedzieli się prawdy.

Ministerstwo Zdrowia regularnie monitoruje sytuację epidemiologiczną w Polsce. W mediach społecznościowych codziennie pojawiają się dane dotyczące dobowych przyrostów zakażeń i liczby zgonów. Raporty nigdy nie zawierają jednak informacji na temat pracowników służby zdrowia, którzy od początku pandemii stawiają czoła koronawirusowi i walczą o zdrowie chorych pacjentów. Na takie doniesienia Polacy musieli czekać aż do teraz.

5-latek wyszedł z basenu i zaczął krzyczeć z bólu. Mama chłopca szybko pobiegła po pomoc5-latek wyszedł z basenu i zaczął krzyczeć z bólu. Mama chłopca szybko pobiegła po pomocCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia ujawniło dane dotyczące medyków. Ilu z nich zmarło z powodu koronawirusa?

W ciągu ostatnich dni raporty o liczbie nowych potwierdzonych zakażeń kornawirusem i ilości ofiar śmiertelnych znów nie są optymistyczne. Przypomnijmy, że całkiem niedawno, w sobotę 19 września, padł nowy rekord w Polsce. Ministerstwo Zdrowia odnotowało wówczas 1 002 przypadki. Dziś wyniki były podobne. 23 września resort poinformował, że w ciągu ostatniej doby testy potwierdziły obecność koronawirusa u 974 osób. Zmarło też 28 pacjentów.

Jak podaje Medonet, od początku epidemii w naszym kraju odnotowano 81 673 przypadki zakażenia, śmierć 2 344 pacjentów i 65 516 ozdrowień. Do tej pory nie ujawniono jednak, jaką część tych wyników stanowili medycy. Podobna informacja pojawiła się wyłącznie w kwietniu. Resort powiadomił wtedy jednak tylko o tym, że co szósta zakażona osoba jest pracownikiem służby zdrowia. Teraz wiadomo o wiele więcej. Na portalu podyplomie.pl opublikowane zostały konkretne dane.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Już 1 stycznia wejdzie w życie nowa opłata. Od wysokości rachunków zrobi ci się niedobrze
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Z informacji, które serwis uzyskał od Ministerstwa Zdrowia, wynika, że od początku epidemii do 14 września w Polsce zachorowało 986 lekarzy, 2 393 pielęgniarek oraz 212 położnych. Dużo więcej medyków zostało poddanych kwarantannie. W takiej sytuacji miało znaleźć się 8 881 lekarzy, 18 485 pielęgniarek i 1 644 położnych. Opieką szpitalną zostało objętych natomiast 194 lekarzy, 389 pielęgniarek oraz 27 położnych. 6 pielęgniarek zmarło. Odnotowano także 7 zgonów wśród lekarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Jajecznica jeszcze lepsza, bo z kurkami, które dodają jej wyrazistości. Podczas przygotowania wystrzegaj się 1 błędu

Następny artykuł