ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych zarażeniach
unsplash Tai's Captures
Autor Klaudia Gaicka - 24 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tragicznym rekordzie. Bilans dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2 z dnia na dzień jest coraz mniej optymistyczny. Andrusiewicz jednak uspokaja i wskazuje, czy w państwie są jakieś duże ogniska zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia korzysta z mediów społecznościowych, aby informować obywateli Polski o najnowszych lub najistotniejszych dla nich informacjach w zakresie ochrony zdrowia pacjentów.

Taka droga komunikacji jest zaskakująco mało zawodna, ponieważ mnóstwo osób korzysta z internetu, aby zdobywać wiedzę. Profil Ministerstwa Zdrowia na Twitterze obserwuje aż blisko 280 tys. pacjentów. Dodatkowo z podanych na nim informacji korzysta wiele serwisów informacyjnych, które przekazują dalej wieści ważne dla naszego zdrowia.

Policjanci dostrzegli rodziców wołających o pomoc. Chwilę później zaczęła się walka o życie 10-miesięcznego chłopczykaPolicjanci dostrzegli rodziców wołających o pomoc. Chwilę później zaczęła się walka o życie 10-miesięcznego chłopczykaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 1136 nowych zakażeń i 25 śmierciach z powodu SARS-CoV-2

Najnowsze statystyki nie napawają optymizmem. Niestety padł kolejny niechlubny rekord. Jak podał Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze, odnotowano aż 1136 nowych zakażeń COVID-19. To najwięcej od początku epidemii w Polsce. Dodatkowo w ciągu ostatniej doby zmarło aż 25 osób.

Łącznie od początku pandemii zarażonych zostało 82 809 pacjentów. Z czego 14 282 wciąż walczy z chorobą, 66 158 wyzdrowiało, a 2 369 niestety zmarło. Najwięcej zakażeń odnotowano w woj. Śląskim (aż 21 974, z czego 110 w ciągu ostatniej doby).

Jak podaje portal Interia.pl, rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że nie ma większych ognisk koronawirusa SARS-CoV-2. Zwiększona liczba zakażeń wynika z tego, że więcej kontaktujemy się między sobą.

- Cały czas podkreślamy, że nie ma dużych ognisk zakażeń. Cały czas są to rozdrobnione ogniska, których jest wiele. To efekt zwiększonych kontaktów międzyludzkich - stwierdził.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj
2.Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
3.Witold Pyrkosz zabrał do grobu wielką tajemnicę. Dopiero lata po śmierci prawda wyszła na jaw

Andrusiewicz podkreślił, że najważniejsze dane to liczba obłożenia szpitala. Jego zdaniem na ten moment służba zdrowia jest w pełni wydolna. Aktualnie hospitalizowanych z powodu zakażenia jest 1964 pacjentów, z czego 91 wymaga respiratora. 125 220 osób pozostaje objętych kwarantanną, a 11 089 nadzorem epidemiologicznym. Rzecznik uważa, że liczba zgonów to wynik ciężkich zachorowań sprzed dwóch, trzech lub czterech tygodni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP informuje. Andrzej Duda doleciał do Włoch. Podjęto ważną decyzję ws. koronawirusa
  2. Wyjątkowe zjawisko "Niebieskiego Księżyca" nawiedzi nas w Halloween. Pierwsze o takiej skali od ponad 70 lat
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Chrupiąca skórka, oszałamiający aromat i mięciutkie wnętrze - idealne pieczone ziemniaki, nie ma lepszego przepisu

Następny artykuł