Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów
.
Autor Barbara Bujar - 24 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Zmiany dotyczące czerwonych i żółtych stref

Ministerstwo Zdrowia stale monitoruje sytuację epidemiologiczną w Polsce i na bieżąco wprowadza nowe zmiany. Większość z nich dotyczy obostrzeń, a także powiatów należących do żółtej i czerwonej strefy. W czwartek pojawiła się kolejna aktualizacja w tej sprawie. Od soboty 29 września dodatkowe restrykcje będą obowiązywać w 21 powiatach. Resort sporządził także listę zagrożonych obszarów. Znalazło się na niej 10 pozycji.

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję w sprawie nowelizacji listy powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Ogłoszenie w tej sprawie pojawiło się na Twitterze w czwartek i nałożyło się z inną bardzo ważną informacją. Kilka godzin wcześniej resort przekazał, że w ciągu ostatniej doby w Polsce padł nowy rekord zakażeń. Przypomnijmy, że testy potwierdziły obecność koronawirusa u 1 136 osób. Jednocześnie zmarło 25 pacjentów w wieku od 43 do 92 lat.

Dr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosowaćDr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosowaćCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów. Zmiany zaczną obowiązywać od soboty

Zaostrzone obostrzenia, które obowiązują mieszkańców wskazanych powiatów, mają na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Lista tych miejsc zmienia się regularnie. Jak tłumaczy Onet, resort sporządza ją na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli w tym okresie na danym obszarze stwierdzono więcej niż 12 zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców, trafia on do strefy czerwonej. Strefa żółta obejmuje natomiast powiaty, w których dane wahają się między 6 a 12 przypadkami na 10 tysięcy mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że w strefie czerwonej restrykcje wciąż zakazują między innymi organizowania targów i kongresów, korzystania z parków rozrywki i sanatoriów, uczestniczenia powyżej 50 osób w weselach i innych imprezach okolicznościowych oraz pełnego obłożenia w kinach, kościołach i na siłowniach. Dodatkowo we wskazanych powiatach należy pamiętać o zasłanianiu nosa i ust we wszystkich przestrzeniach użytku publicznego.

W strefie żółtej obostrzenia są nieco łagodniejsze, jednak wciąż dużo bardziej zaostrzone niż w pozostałej części kraju. Mieszańcy tych obszarów muszą pamiętać o określonych limitach podczas targów, kongresów, konferencji, w kinach i na siłowniach. W weselach i innych imprezach okolicznościowych może uczestniczyć maksymalnie 100 osób z wyłączeniem obsługi.

W ciągu ostatniego tygodnia o te zasady dotyczyły mieszkańców 11 powiatów. Od soboty 26 września liczba powiatów należących do żółtej i czerwonej strefie zwiększy się jednak prawie dwukrotnie. Na zaktualizowanej liście znalazło się 21 obszarów. 2 z nich zostały zakwalifikowane do strefy czerwonej, pozostałe 19 trafiło do strefy żółtej. Resort wyznaczył także 10 powiatów zagrożonych dołączeniem do wykazu.

Jak podał Onet, strefa czerwoną zostaną objęte powiaty głubczycki (woj. opolskie) oraz kartuski (woj. pomorskie). W strefie żółtej znajdą się natomiast powiaty: brzeski (woj. opolskie), suski, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki, przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), działdowski, nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki, gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie) i aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie).

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Lepiej uszykuj gotówkę, będą problemy z bankami. Zacznie się jeszcze dzisiaj
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Lista obszarów zagrożonych obejmie powiaty: kluczborski (woj. opolskie), kościerski (woj. pomorskie), pucki (woj. pomorskie), wejherowski (woj. pomorskie), nowodworski (woj. mazowieckie), Słupsk (woj. pomorskie), strzyżowski (woj. podkarpackie), przeworski (woj. podkarpackie), łęczyński (woj. lubelskie) oraz jaworski (woj. dolnośląskie).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowa
  2. W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościach
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Odkrył najlepszy sposób na przygotowanie mięsa, wystarczy włożyć je do mikstury z 3 składników. Nigdy nie smakowało lepiej

<>

Następny artykuł