Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Przełomowy dzień w walce z koronawirusem

ministerstwo zdrowia podaje statystyki
Fot. pixabay.com/ DarkoStojanovic
Autor Klaudia Gaicka25.05.2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało przełomowe informacje. Na takie wieści wiele osób czekało od momentu ogłoszenia pierwszej ofiary śmiertelnej w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że ten trend utrzyma się na dłużej.

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia podaje nowe statystyki zachorowań. Komunikuje się z zainteresowanymi poprzez Twitter. W ostatnim czasie wiele instytucji, polityków i celebrytów w ten sposób przekazuje wieści. Wszystko dlatego, że koronawirus SARS-CoV-2 zdecydowanie utrudnił standardowe przekazywanie publicznych informacji. Utrudnione jest udzielanie standardowych wywiadów czy inna wizji.

Górnicy są cały czas atakowani przez hejterów. Na celowniku znalazły się również ich rodzinyGórnicy są cały czas atakowani przez hejterów. Na celowniku znalazły się również ich rodzinyCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podało informacje, na które wiele osób czekało

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 148 osób nowych zarażeniach. Niestety region śląski z 89 nowymi zarażeniami wciąż pozostaje na pierwszym miejscu niechlubnego rankingu. Daleko za nim, drugie w kolejności jest województwo wielkopolskie, później dolnośląskie (15 zarażonych), lubelskie (10 zarażonych), świętokrzyskie (4 zarażonych) i na końcu opolskie (4 zarażonych). Jednak najważniejsze jest to, że w ciągu ostatniej doby nikt nie zmarł w wyniku zarażenia się COVID-19.

Liczba nowych zakażeń powoli się zmniejsza, zdejmowane są również obostrzenia. Pamiętajmy jednak o tym, żeby przestrzegać tych, które jeszcze obowiązują. Mowa w szczególności o obowiązku noszenia maseczek. Należy zwracać na to szczególną uwagę zwłaszcza w miejscach publicznych, takich jak komunikacja miejska oraz niedawno otwarte sklepy. Bardzo możliwe, że jeżeli przez kolejne dni liczba ofiar nadal nie będzie rosnąć, to rząd zdecyduje się na szybszą rezygnację z kolejnych obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia korzysta z mediów społecznościowych również, aby komunikować się z pacjentami. Aktualnie informuje przede wszystkim, że uruchomiło nową możliwość mającą ułatwić życie osobom przebywającym na kwarantannie. Już od 12 dnia kwarantanny osoby potencjalnie zakażone koronawirusem SARS-CoV-2 mogą bezpłatnie wywołać test na obecność przeciwciał, w jednym z mobilnych punktów pobrań. Warunkiem jest to, że pacjent musi przyjechać na badanie swoim środkiem transportu.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ostrzega. Według ministra może się pojawić druga epidemia

2. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie

Epidemia cały czas rozrasta się po świecie. Łącznie zakażonych ludzi jest już prawie 5, 5 mln (z czego z ostatniej doby aż 102 tys.), a ofiar śmiertelnych 345 tys. W naszym kraju potwierdzonych przypadków zachorowań jest już 21 440, a ofiar śmiertelnych 996.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyborna wiadomość dla mieszkańców polskiej miejscowości. Prezydent miasta znosi uciążliwą opłatę, żeby wesprzeć lokalnych handlarzy i kupców
  2. Już od dziś. Ministerstwo wydało wytyczne, zniesiono kolejne obostrzenie
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Już od dziś. Ministerstwo wydało wytyczne, zniesiono kolejne obostrzenie

Następny artykuł