Ministerstwo zdrowia apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny nałóg
facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość
Autor - 25 Czerwca 2020

Ministerstwo zdrowia ma ważny apel do wszystkich Polaków. Tym razem nie dotyczy koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważny komunikat do mieszkańców naszego kraju. Tym razem jednak nie chodzi o koronawirusa. Resort zaapelował w nieco innej sprawie, która dotyczy naszego zdrowia i życia. Mowa o groźnym nałogu, który dotyczy aż 9 milionów Polaków.

Ministerstwo zdrowia ma prawie 260 tysięcy obserwujących na Twitterze. Na profilu resortu są zamieszczane ważne informacje i komunikaty, dotyczące zdrowia Polaków.

Choć w ostatnim czasie dostajemy przede wszystkim informacje dotyczące epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, tym razem ministerstwo postanowiło poinformować Polaków o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą pewne używki

Kasia Kowalska była na OIOM-ie. Gwiazda wyznaje niepokojące fakty na temat swojego zdrowiaKasia Kowalska była na OIOM-ie. Gwiazda wyznaje niepokojące fakty na temat swojego zdrowiaCzytaj dalej

Ministerstwo zdrowia apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny nałóg

Ministerstwo zdrowia zamieściło ostatnio infografikę, dotyczącą konsekwencji palenia papierosów. Bez wątpienia każdy pacjent powinien zdawać sobie sprawę z tego, co niesie za sobą ten nałóg. Ministerstwo zdrowia apeluje o to, aby Polacy nie lekceważyli zagrożenia i dbali o swoje zdrowie.

Jak podaje portal webniusy.com, komunikat pojawił się w związku z akcją Planuję Długie Życie. Resort zdrowia przypomina, że wśród najczęstszych chorób, do których prowadzi palenie, są m.in. rak płuc, nowotwory czy udar.

Niestety osoby palące często bagatelizują niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą uzależnienie od papierosów. Mimo wielu przestróg i kampanii antynikotynowych, wielu ludziom trudno wyrwać się z sideł nałogu.

Wielu pacjentów zapomina, że papieros to nie tylko nikotyna. W dymie papierosowym i samym papierosie znajduje się mnóstwo trujących związków chemicznych, w tym substancji rakotwórczych. Szkodliwe skutki uboczne palenia papierosów obejmują m.in. problemy ze strony układu sercowo-naczyniowego, większe ryzyko miażdżycy naczyń, choroby niedokrwienne serca, choroby tętnic obwodowych, zwiększone ryzyko udaru mózgu i problemy z oddychaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater "Pamiętników z wakacji"

2. Nowy system poboru opłat już jest. Bez jednej rzeczy w aucie zapłacisz karę

Palenie tytoniu może również powodować lub pogarszać astmę. Zdarza się również, że nałóg ten prowadzi do przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Mężczyźni, którzy palą, mogą doświadczać dysfunkcji erekcji, złej jakości nasienia i wad plemników. Z kolei u kobiet palenie może powodować zmniejszenie płodności. Kobiety w ciąży, które palą, mają zaś większe ryzyko przedwczesnego porodu, poronienia lub urodzenia martwego dziecka.

To ważne, aby społeczeństwo miało świadomość istnienia chorób i minimalizowało ryzyko zachorowania. Warto na bieżąco zapoznawać się z komunikatami ministerstwa zdrowia i dzielić się nimi z innymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wisła Kraków nie zagra w Ekstraklasie. Nie udało się zebrać pieniędzy, klub wystartuje w I lidze

Następny artykuł