Ministerstwo zdorwia wydało komunikaty
fot. pixabay.com/MirceaIancu_CandidShots
Autor Karol Zaborowski - 25 Lipca 2020

Są komunikaty Ministerstwa dot. wzrostu zachorowań. Dotyczą II fali epidemii, wakacji i ognisk zakażeń

Ministerstwo Zdrowia przez ostatnich kilka miesięcy ma pełne ręce roboty. Wszystko przez panującą wciąż na świecie pandemię koronawirusa. Resort wydał specjalne komunikaty dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Ministerstwo zdrowia każdego dnia dostarcza nowych informacji dotyczących ilości osób z wykrytym koronawirusem, jak i tych, którzy zdołali pokonać chorobę. Jednak dane z ostatnich dni, dla wielu osób wyglądają bardzo niepokojąco.

Od kilku dni można zaobserwować tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o ilość diagnozowanych przypadków COVID-19. Takie statystyki niepokoją wiele osób, a wśród nich specjalistów wirusologów, którzy wciąż ostrzegają Polaków o czyhającym niebezpieczeństwie, o którym chyba niektórzy już zapomnieli. Z tego też powodu MZ wydało specjalne komunikaty.

9 porażających wyznań ginekologów o pacjentkach. Część pań zawstydziła nawet najbardziej doświadczonych specjalistów9 porażających wyznań ginekologów o pacjentkach. Część pań zawstydziła nawet najbardziej doświadczonych specjalistówCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia o aktualnej sytuacji w kraju

Nie da się ukryć, że pojawienie się koronawirusa znacząco wpłynęło na życie nas wszystkich. Dodatkowo w laboratoriach na całym świecie wciąż trwają prace mające na celu opracowanie zarówno leku, jak i szczepionki przeciwko temu konkretnemu wirusowi.

Choć mówi się, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce została opanowana, to wciąż pojawiają się nowi zarażeni. W tej oraz innych sprawach głos zabrał rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, który zapewnia, że aktualnie duże ogniska w Polsce znajdują się przede wszystkim w kopalniach, a ostatnie wysokie wyniki, jeżeli chodzi o ilość zarażonych, pochodzą z 3 województw.

- Musimy się też liczyć z tym, że w statystykach ze Śląska widoczna będzie teraz większa liczba zachorowań. Robimy w tej chwili w tych kopalniach badania przesiewowe - przyznaje w rozmowie z PAP.

Andrusiewicz przekazał również, że kolonie, jak i letnie obozy są bezpieczne i nie ma w nich podwyższonego ryzyka zarażenia się niebezpiecznym patogenem. Porównał je nawet do II tury wyborów prezydenckich, która nie spowodowała wzrostu statystyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Były premier szuka pracy w internecie. Deklaruje się do działania zawsze i wszędzie

Jak podaje onet.pl, nie oznacza to, że Ministerstwo Zdrowia nie przygotowuje się pod kątem pojawienia się zapowiadanej drugiej fali epidemii. Z tego też powodu resort powołał specjalny sztab, który ma się zająć opracowaniem odpowiedniej strategii.

- Opracowujemy strategię na czas, spodziewanej jesienią, II fazy epidemii dotyczącą m.in. szczepień przeciw grypie i testów na obecność koronawirusa, by zapewnić jak najszerszy do nich dostęp - stwierdził w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Policja każe wszystkim opuścić mieszkania jutro o 6 rano. Będzie ogromna akcja, przyjadą saperzy
  3. Turystki nie wytrzymały, gdy zobaczyły bryczkę z końmi na szlaku. Ich reakcja była natychmiastowa, wszystko się nagrało;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł