Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętać

Ministerstwo Zdrowia przypomina
.
Autor Natalia Niewczas26.08.2020

Ministerstwo Zdrowia zapewnia stały przepływ najnowszych informacji dotyczących obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Za pomocą mediów społecznościowych resort donosi przede wszystkim o liczbie nowych zakażeń i spowodowanych koronawirusem zgonów. Tym razem ministerstwo postanawia przypomnieć Polakom o konieczności prawidłowego przechowywania maseczek.

Ministerstwo Zdrowia apeluje o zachowanie wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych. Do obowiązku zakrywania nosa i ust nadal muszą stosować się wszyscy mieszkańcy kraju, zwłaszcza podczas podróży lub przebywania w zamkniętych przestrzeniach publicznych, na przykład galeriach handlowych. Resort zwraca uwagę rodaków - wielu z nich może przechowywać maseczki w nieprawidłowy sposób.

Polacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osóbPolacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osóbCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przypomina

Epidemia to czas szczególnej czujności, z czego Ministerstwo Zdrowia doskonale zdaje sobie sprawę. Resort postanowił przypomnieć rodakom o konieczności właściwego postępowania z osłoną twarzy. Od tego, jak zakładana na twarz i przechowywana będzie maseczka, zależy przecież bezpieczeństwo obywateli.

Na oficjalnym profilu ministerstwa na Twitterze pojawił się krótki, opatrzony stosowną grafiką instruktaż prawidłowego przenoszenia maseczki wielokrotnego użytku w torbie, plecaku bądź innym podręcznym bagażu. Resort zwraca uwagę rodaków na zachowanie istotnych zasad higieny. Przede wszystkim, by wykorzystać daną osłonę twarzy więcej, niż jeden raz, materiał powinien być suchy i czysty. Tylko taka schludna maseczka nadaje się bowiem do ponownego użytku.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem
2.I wszystko jasne. Wiceminister już potwierdził, wiemy ile będzie wynosić czternasta emerytura

Aby prawidłowo przetransportować maseczkę w plecaku bądź torbie Ministerstwo Zdrowia zaleca zabezpieczenie osłony twarzy szczelną, plastikową torebką, którą można swobodnie otwierać i zamykać. Jeżeli włożona do plastikowego opakowania maseczka (koniecznie czysta i sucha) jest znów potrzebna, należy wyciągnąć ją z woreczka, chwytając za elastyczne pętle zakładane za uszy, nie za część materiału zakrywającą nos i usta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wiadomo, co czeka wszystkich Polaków jesienią. Nie ma wątpliwości, będziemy zrozpaczeni
  2. Tragedia nad polskim morzem. Nic nie dało się zrobić
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. Nagłe zachcianki na 4 produkty są ostrzeżeniem wysyłanym przez organizm. Co mówi nasze ciało?
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. W kuchni masz przyprawę, którą medycyna ludowa wykorzystywała od wieków. Szczególnie teraz trzeba mieć ją pod ręką

Następny artykuł