Ministerstwo Zdrowia o alkoholu
fot. pixabay.com/valelopardo
Autor Natalia Niewczas - 27 Lipca 2020

Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Nawet niewielka dawka działa rakotwórczo

Ministerstwo Zdrowia prowadzi kampanię społeczną o charakterze edukacyjno-informacyjnym. Hasło “Planuję Długie Życie” ma skłonić do refleksji nad prowadzonym obecnie trybem życia i zachęcić do wprowadzenia korzystnych dla zdrowia zmian. Możemy bowiem zrobić naprawdę wiele, by cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Ministerstwo Zdrowia zachęca polaków do prozdrowotnych zachowań. Kampania pod hasłem “Planuję Długie Życie” ma udowadniać, że dbanie o zdrowie nie jest wcale takie trudne. Zalecenia są dziecinnie proste - dużo ruchu, dużo warzyw i, w myśl zasadzie “lepiej zapobiegać, niż leczyć”, dużo profilaktyki.

Ministerstwo Zdrowia apeluje

Ministerstwo Zdrowia za pomocą Twittera publikuje dużo istotnych dla polaków informacji - znajdziemy tam między innymi najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa. Ostatnio na profilu ministerstwa pojawił się ostrzegający wpis. Dotyczy profilaktyki chorób onkologicznych, będących jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w naszym kraju.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed nadmiernym spożyciem alkoholu. Według wpisu zamieszczonego przez ministerstwo na Twitterze nawet niewielka ilość alkoholu może przyczyniać się do rozwoju groźnych dla zdrowia i życia człowieka nowotworów. Ministerstwo apeluje o ograniczenie spożywania rozmaitych trunków.

Nowotwór to nie przelewki. Choroby onkologiczne są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nowotworom znacznie łatwiej jest zapobiegać, niż je leczyć. Guzy złośliwe rozwijają się w ciele pacjenta przez wiele lat po cichu, a gdy dają o sobie znać, często na podjęcie efektywnego leczenia jest już po prostu za późno. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę tej groźnej choroby. Jak przekonuje ministerstwo, istnieje wiele sposobów na to, by zapobiegać powstawaniu nowotworów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki, odpowiedzi są obowiązkowe

Wśród zaleceń Ministerstwa Zdrowia mających zredukować ryzyko związane z wystąpieniem chorób onkologicznych znajdziemy te dotyczące regularnej aktywności fizycznej, rezygnacji z nałogów, wykonywaniu okresowych badań, a także stosowania właściwej diety. Z prawidłowym żywieniem bezpośrednio związane jest spożycie alkoholu. Z przeprowadzanych przez naukowców z całego świata badań wynika, że nawet niewielkie ilości alkoholu są w stanie znacznie zwiększyć ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory. Co więcej, alkohol spożywany w nadmiernych ilościach może uszkadzać trzustkę, wątrobę i żołądek.

Choć dla wielu z nas alkohol jest nieodłącznym elementem każdej udanej imprezy, dla dobra własnego zdrowia warto ograniczać jego spożycie. Choroby onkologiczne stanowią zagrożenie dla każdego z nas - to, jaki styl życia prowadzimy i czym się odżywiamy, ma duży wpływ na ryzyko związane z ich rozwojem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor podjęła decyzję, pomoże rodzinie, która straciła dom. Już poczyniła pierwsze kroki
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zaplecza;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Następny artykuł