Ministerstwo Zdrowia uaktualnia listę
fot. https://pixabay.com/ Vesna_Pixi
Autor Natalia Niewczas - 27 Sierpnia 2020

Jedno z największych miast trafiło do żółtej strefy. Ministerstwo ogłosiło nową listę żółtych i czerwonych powiatów

Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa powiatów. Do tak zwanej “żółtej strefy” dołączono jedno z największych Polskich miast. Jego mieszkańcy muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną, podzieloną na trzy strefy mapę Polski. Oznaczona kolorami trzystopniowa skala, gdzie czerwień reprezentuje obszary z największym przyrostem zakażeń, a zieleń - z najmniejszym, ma odzwierciedlać poziom związanego z pandemią koronawirusa zagrożenia. Żółtą barwę nadano dawnej stolicy kraju, zagrożone jest również jedno z najważniejszych nadmorskich miast.

Minister zdrowia podjął kontrowersyjną decyzję. Wprowadza nowe zasady kwarantannyMinister zdrowia podjął kontrowersyjną decyzję. Wprowadza nowe zasady kwarantannyCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zaostrza restrykcje w niektórych powiatach

W czwartek 27 sierpnia Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało uaktualnioną listę powiatów z największym przyrostem zakażeń COVID-19. Zgodnie z opublikowanymi na oficjalnym profilu resortu na Twitterze informacjami, “żółty” stał się Kraków.

Włączenie danego regionu do strefy czerwonej bądź żółtej oznacza serię dodatkowych restrykcji. W związku z tym mieszkańcy Krakowa muszą liczyć się z ograniczeniami w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, kinach (we wszystkich przypadkach zezwala się na udział 25% publiczności) czy organizowaniu przyjęć weselnych (limit 100 osób). Bez zmian funkcjonują między innymi hotele, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz sklepy.

Na ten moment strefę czerwoną stanowią powiaty: nowotarski, lipski, łowicki, pajęczański, wieluński, Nowy Sącz i kolski. W żółtej strefie znajdują się powiaty: rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, limanowski, kartuski, konecki, nowosądecki, Kraków, kłobucki i bartoszycki. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami Ministerstwa Zdrowia do powiatów zagrożonych wdrożeniem dodatkowych środków bezpieczeństwa należą: brzeski, oleski, myszkowski i Sopot.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem
2. Szefowa ZUS z zaskakującą informacją dla seniorów. Klasyczna forma emerytur i zasiłków zniknie?

Tego samego dnia resort doniósł o kolejnych 887 przypadkach zakażenia koronawirusem. Ministerstwo potwierdziło także zgon 16 chorych na COVID-19 pacjentów. Jak podaje resort, większość zmarłych osób cierpiała z powodu chorób współistniejących.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wieści dla wielu osób. Za chwilę staną się faktem. Ukraina zamyka granice
  2. Aż trudno uwierzyć własnym oczom. Wiadomości TVP bez skrupułów, grafika przejdzie do historii
  3. Porażające wieści o zdrowiu papieża, współpracownik ujawnia fakty. Duchowny podjął także kluczową decyzję
  4. Tomasz Karolak oburzony, wyrzucono go ze sklepu z prostego powodu. Aktor stwierdził, że to on powinien wezwać policję
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. Rodzice się ucieszą. Rząd przewiduje kolejne wsparcie dla rodzin

Następny artykuł