Ministerstwo Zdrowia o bezpieczeństwie
fot. https://unsplash.com/ tam wai
Autor Natalia Niewczas - 27 Sierpnia 2020

Ważna wiadomość dla wszystkich rodziców. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat

Ministerstwo Zdrowia zapewnia stały przepływ informacji dotyczących sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Tym razem resort, oprócz podania najnowszych statystyk, postanowił uczulić Polaków na stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do rodaków o ostrożność. Obawy związane z ponownym otwarciem szkół tlą się w rodzicach i pracownikach placówek już od chwili ogłoszenia planów MEN. Resort postanowił przypomnieć, w jaki sposób rodzic powinien bezpiecznie odprowadzić pociechę na lekcje.

Ponad 150 zarażonych. Koronawirus na pielgrzymcePonad 150 zarażonych. Koronawirus na pielgrzymceCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przypomina

W związku ze zbliżającym się nieubłaganie rozpoczęciem roku szkolnego, Ministerstwo Zdrowia postanowiło zwrócić uwagę rodaków na podstawowe kwestie bezpieczeństwa. Na oficjalnym profilu resortu na Twitterze zamieszczono w tym celu stosowną grafikę. Zdaniem ministerstwa podczas drogi do szkoły kluczowe jest zachowanie społecznego dystansu.

Każdy odprowadzający pociechę do szkoły rodzic powinien pamiętać, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, o dwóch podstawowych zasadach. Pierwszą z nich jest zachowanie odpowiedniej odległości od innych, poruszających się po chodnikach osób. Drugą - stosowanie środków ochronnych, takich jak osłony twarzy, rękawiczki i płyny dezynfekujące.

Pod wpisem resortu zawrzało od pełnych goryczy komentarzy. Polacy obawiają się kolejnych, drastycznych skoków w dziennej ilości nowych zakażeń koronawirusem. Niepokoje podzielają także nauczyciele; w niektórych polskich szkołach rozpoczęcie roku zostało w związku z tym opóźnione o tydzień.

Sceptyczne podejście do planów otwarcia szkół wydaje się uzasadnione zwłaszcza w obliczu najnowszych statystyk dotyczących zakażeń. Chwilowa stabilizacja, o jakiej można było mówić w Polsce w dwóch pierwszych wakacyjnych miesiącach, wraz z nadejściem sierpnia przepadła bezpowrotnie. Jeden za drugim padały niechlubne rekordy, w tym ponad 900 potwierdzonych zakażeń koronawirusem jednego dnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa lekarzy. Sytuacja chorych na raka jest tragiczna
2. Dopiero co weszli na polski rynek. Kosmiczne kolejki przed wejściem, sklep wprowadził limit osób

W czwartek 27 sierpnia Ministerstwo Zdrowia doniosło o 887 nowych przypadkach zachorowania na COVID-19. Jednocześnie resort poinformował o śmierci kolejnych 16 zakażonych koronawirusem osób. Od początku pandemii w Polsce z COVID-19 zmagało się łącznie ponad 64 tysiące pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, ścieki znów płyną do Wisły. Trzaskowski potwierdził
  2. Gwiazda "Harry'ego Pottera" padła ofiarą gwałtu w wieku 14 lat. Ujawniono porażające fakty, o których nikt nie wiedział
  3. U 50% chorych może spowodować utratę wzroku w jednym oku. Znamy pierwsze objawy zapalenia tętnic skroniowych
  4. Rząd właśnie podjął nagłą decyzję. Chodzi o obowiązkowe szczepienie na COVID
  5. Lekarz przerwał milczenie. Wyznał co się dzieje w Białoruskich szpitalach
  6. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi

Następny artykuł