Gigantyczny wzrost zachorowań. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport

ministerstwo zdrowia raport
pixabay.com/dimitrisvetsikas1969
Autor Natalia Niewczas27.10.2020

Najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy raport. Obecnie mamy do czynienia z dużym przyrostem zakażeń, co potwierdzają dane resortu zdrowia. Padł nowy, niechlubny rekord.

We wtorek 27 października Ministerstwo Zdrowia podało kolejne liczby odzwierciedlające stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce. Próg 16 tys. zakażeń dziennie został przekroczony. W ciągu ostatniej doby zmarło ponad 100 zakażonych koronawirusem pacjentów.

Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaStrajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaCzytaj dalej

Pilne: Ministerstwo Zdrowia publikuje nowy raport

Zgodnie z najnowszym raportem Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby w naszym kraju potwierdzono 16300 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Resort podał również liczbę nowych przypadków śmiertelnych.

Jak podaje portal onet.pl, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 132 chorych na COVID-19 pacjentów. Resort podaje, że zakażenie koronawirusem było bezpośrednią przyczyną zgonu 15 osób; 117 pacjentów zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

Według danych Ministerstwa Zdrowia najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwie mazowieckim (3529 potwierdzonych przypadków). Na drugim miejscu niechlubnej listy dobowego przyrostu zachorowań widnieje województwo małopolskie (1884), na trzecim - województwo wielkopolskie (1577).

Na końcu opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia listy znalazły się następujące województwa: opolskie (358), lubuskie (323) oraz warmińsko-mazurskie (301).

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 66 tys. testów potwierdzających lub wykluczających obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie pacjenta. W raporcie Ministerstwa Zdrowia nie zabrakło również informacji dotyczących liczby zajętych przez “covidowych” pacjentów łóżek w szpitalach dedykowanych osobom z COVID-19; obecnie jest to 13 291 zajętych miejsc.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Nowacka ujawniła, co w Sejmie powiedział jej Jarosław Kaczyński. Aż trudno uwierzyć, kogo obraził
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Samochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłSamochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłCzytaj dalej

Od początku epidemii w Polsce, według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia, zakażenie koronawirusem zostało zdiagnozowane ponad 280 tys. razy. Choroba COVID-19 przyczyniła się także do śmierci 4615 pacjentów.

Stale rośnie również liczba tak zwanych “ozdrowieńców”. Za wyleczonych uznaje się ponad 119 tys. pacjentów.

Warto przypomnieć, że od soboty 24 października cała Polska znalazła się w umownej strefie czerwonej. W związku z powyższym wszystkich obywateli obowiązuje między innymi nakaz zakrywania nosa i ust także w otwartych przestrzeniach publicznych.

Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. "To nie jest pierwszy i ostatni lockdown"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś mija bardzo ważny termin. Ważą się losy emerytur dla milionów Polaków
  2. Uwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegół
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Jest nowy zakaz. Rząd podjął trudną decyzję. Polacy i podróżni muszą się liczyć z nowymi ograniczeniami
  7. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane

Następny artykuł