Pilna interwencja Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków było w kompletnym błędzie

Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia szczegóły dodatku dla lekarzy
.
Autor Barbara Bujar27.10.2020

Ministerstwo Zdrowia wydało pilne oświadczenie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych resort postanowił sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące dodatku dla medyków. W poście opublikowane zostały szczegóły na temat osób, które będą mogły otrzymać podwójne wynagrodzenie. Nie będą to wszyscy pracujący w służbie zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia podjęło temat dodatku dla polskich pracowników medycznych. Ustawa w tej sprawie została uchwalona przez Sejm w październiku, po czym trafiła w ręce senatorów. Od tego momentu Polacy zaczęli zastanawiać się, kto i w jakiej kwocie otrzyma dodatkowe wynagrodzenie. W mediach pojawiały się różne wersje. Teraz jedna z nich została oficjalnie potwierdzona przez resort.

Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaStrajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaCzytaj dalej

Podwójne wynagrodzenie dla pracowników medycznych. Ministerstwo Zdrowia informuje, kto je otrzyma

Informacje na temat dodatkowej pensji dla pracowników polskiej służby zdrowia krążyły w sieci już od jakiegoś czasu. Walkę medyków z epidemią koronawirusa doceniali nie tylko pacjenci, ale także ich przełożeni. To między innymi oni apelowali do rządu o podniesienie wynagrodzenia. W końcu sprawą zajęła się Naczelna Rada Lekarska.

- Proponowaliśmy, aby 200 proc. wynagrodzenia mieli zagwarantowane wszyscy lekarze walczący z COVID-19, nieważne, czy oddelegowani do pracy czy nie, nieważne, czy pracujący w szpitalu wojewódzkim, powiatowym czy innym podmiocie – mówił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja, cytowany przez Konkret 24.

W końcu rząd pochylił się nad apelami lekarzy i podjął decyzję w sprawie ich wynagrodzeń. O najnowszych postanowieniach w tej kwestii informował między innymi Mateusz Morawiecki. Okazało się, że polscy medycy walczący z COVID-19 otrzymają podwójną wypłatę. Na Twitterze Kancelarii Premiera takie działanie zostało nazwane „ustawą o dobrym samarytaninie”.

- Ustawa 'o dobrym Samarytaninie' to m. in: Bezpieczeństwo prawne dla lekarzy walczących z COVID19, 200% dodatku za walkę z COVID19, 100% wynagrodzenia za czas kwarantanny i izolacji dla medyków, Możliwość pracy na kwarantannie za zgodą pracodawcy – czytamy.

W obliczu opublikowanej informacji warunki dodatku dla polskiego personelu medycznego wydawały się jasne – każda osoba zaangażowana w walkę z epidemią otrzyma 200 procent swojego wynagrodzenia. 19 października postanowił potwierdzić to także Mateusz Morawiecki.

- Dodatek z tytułu zwalczania COVID-19 będzie płacony każdemu personelowi zaangażowanemu w walkę z koronawirusem. To podwojenie podstawowego wynagrodzenia - dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia – napisał na Twitterze.

Szybko okazało się jednak, że na podwójną pensję nie mogą liczyć wszyscy. Polacy zaczęli więc zastanawiać się, komu zostanie ona przyznana. W mediach pojawiało się wiele teorii na ten temat. Ministerstwo Zdrowia w końcu postanowiło się wypowiedzieć. 27 października na Twitterze pojawiło się sprostowanie wszystkich nieprawdziwych informacji.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.TVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalej
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Samochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłSamochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłCzytaj dalej

- W związku z szeregiem nieprawdziwych informacji wyjaśniamy: dodatek - 100% wynagrodzenia otrzyma każdy wykonujący zawód medyczny, walczący z COVID-19 w szpitalu II i III poziomu. Dodatek otrzyma także personel medyczny ZRM oraz SOR, diagności laboratoryjni w lab. Covidowych – czytamy.

Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. "To nie jest pierwszy i ostatni lockdown"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety w Kraśniku również mają dość. Tłumnie wyszły na ulice miasta
  2. Masz dosyć telemarketerów? Jest prosty sposób, sami się rozłączą
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Lekarz bije na alarm, bardzo nietypowy objaw koronawirusa. Jeśli go masz, zapomnij o podróżach
  7. Narodowcy skrzykują się by wyjść na ulice. Prezes potwierdził, marsz 11 listopada się odbędzie

Następny artykuł