Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Podali nowe, uaktualnione statystyki na temat epidemii w Polsce

Ministerstwo Zdrowia skorygowało dane
pixabay.com/Goumbik
Autor Barbara Bujar27.11.2020

Ministerstwo Zdrowia skorygowało dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. W raporcie z 27 listopada pierwotnie pojawiła się informacja o 16 310 potwierdzonych przypadkach COVID-19. Kilkadziesiąt minut później okazało się, że liczba ta jest zdecydowanie większa – w rzeczywistości testy miały wykazać infekcję u 17 060 osób. Resort tłumaczy ten błąd "erratą danych z laboratoriów".

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia wzbudził wiele kontrowersji. Jak podaje serwis internetowy RMF24, jego pierwsza wersja pojawiła się w mediach społecznościowych o godzinie 10:30. Wówczas resort poinformował o 16 310 zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. Zaledwie 28 minut później – o 10:58 – na Twitterze pojawiła się korekta danych.

- W związku z erratą danych z laboratoriów podajemy korektę. Mamy 17 060 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia – przekazało MZ.

Rada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknieRada Ministrów wydała nowe rozporządzenie. Dotyczy świąt Bożego Narodzenia, wielu Polaków się wścieknieCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia skorygowało błędne dane. Najwięcej zakażeń w Wielkopolsce i na Mazowszu

Błąd w piątkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia zauważył między innymi dziennikarz RMF FM. Jego uwagę przyciągnęła przede wszystkim liczba zakażeń na Mazowszu, która w raporcie SMS-owym i w serwisie internetowym resortu nie była taka sama.

- W raporcie SMS-owym Ministerstwa Zdrowia na Mazowszu: 1 984 zakażenia, a na stronie gov.pl/koronawirus: 2 057! I taki rozjazd w kilku województwach. Coś niedopracowany ten nowy system EWP – skomentował Mariusz Piekarski na Twitterze.

W mediach społecznościowych od razu pojawiła się odpowiedź ze strony Ministerstwa Zdrowia. Po skorygowaniu błędnych informacji okazało się, że w województwie mazowieckim faktycznie zdiagnozowano 2 057 przypadków COVID-19. Więcej potwierdzono jedynie w Wielkopolsce.

Zgodnie z poprawionym raportem Ministerstwa Zdrowia najnowsze zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 pochodzą z następujących województw: wielkopolskiego (2072), mazowieckiego (2057), śląskiego (1560), kujawsko-pomorskiego (1368), dolnośląskiego (1318), pomorskiego (1258), warmińsko-mazurskiego (1065), łódzkiego (1001), zachodniopomorskiego (915), małopolskiego (868), lubelskiego (802), podkarpackiego (790), opolskiego (536), lubuskiego (494), podlaskiego (491), świętokrzyskiego (406).

- 59 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – uzupełniło MZ.

W ciągu ubiegłej doby w Polsce zmarło 112 osób z COVID-19 oraz 467 osób, u których oprócz COVID-19 potwierdzono też choroby współistniejące. Do tej pory w kraju odnotowano 958 416 przypadków zakażenia oraz 16 147 ofiar śmiertelnych.

Dzisiaj grzeje:
1.Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2.Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
3.Rzecznik MZ ujawnił, czy policja będzie kontrolować Polaków w Wigilię. Powiedział również o karach
4.Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. Chodzi o pochodzenie koronawirusa

Wydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie późniejWydawało się, że 13-latek łagodnie przechorował COVID-19. Koszmar zaczął się 2 tygodnie późniejCzytaj dalej

Wyniki dotyczące łącznej liczby zakażeń mogą jednak zawierać pewne rozbieżności. Jak informuje resort, różnice te wynikają z bieżącego wprowadzania korekt przez pracowników laboratoryjnych.

- W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń – czytamy na Twitterze.

Rodzina przez 3 dni błagała o przyjazd karetki do chorej 15-latki. Za każdym razem słyszeli odmowę, niestety finał okazał się tragicznyRodzina przez 3 dni błagała o przyjazd karetki do chorej 15-latki. Za każdym razem słyszeli odmowę, niestety finał okazał się tragicznyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Znalazł sposób, jak obejść obostrzenia. Wszystko opowiedział. Właściciel hotelu jednak przyjmie gości
  3. Wmawiano nam nieprawdę. Ujawniono ważne informacje o graczach, wyniki badań są jednoznaczne
  4. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  5. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  6. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  7. Przyłapała wiewiórkę po kilku głębszych. Zjadła o jedną sfermentowaną gruszkę za dużo
  8. Odziedziczył po dziadku zamurowany garaż. Kiedy zajrzał do środka, przeżył wstrząs, nie miał o niczym pojęcia

Następny artykuł