Ministerstwo Zdrowia apeluje do dzieci
.
Autor Natalia Niewczas - 28 Sierpnia 2020

Ministerstwo Zdrowia wydało ważną wiadomość dla wszystkich uczniów. Warto o nim pamiętać

Ministerstwo Zdrowia publikuje zalecenia dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Tym razem łączą się one bezpośrednio z wyznaczonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej powrotem do edukacji stacjonarnej. Decyzja o otwarciu szkół wciąż budzi wątpliwości - trudno przewidzieć, czy wskazówki ministerstwa będą w stanie je wyciszyć.

Ministerstwo Zdrowia zwraca się z prośbą do dzieci. W celu zapewnienia wzajemnego bezpieczeństwa uczniowie powinni przestrzegać trzech podstawowych zasad. Wszystkie dotyczą promowanych od miesięcy, drobnych nawyków.

Koronawirus w szpitalu. Natychmiast wstrzymano przyjęcia pacjentówKoronawirus w szpitalu. Natychmiast wstrzymano przyjęcia pacjentówCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia apeluje do najmłodszych

Apel Ministerstwa Zdrowia, opublikowany na oficjalnym profilu resortu na Twitterze, tym razem skierowany jest do najmłodszych. Wraz ze zbliżającym się nieubłaganie dniem 1 września rośnie społeczny niepokój; przyrostu zakażeń koronawirusem w tak licznym gronie uczniów i pracowników szkół trudno bowiem nie przewidzieć. Trzy podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa mogą w praktyce okazać się niewystarczające.

Jak podkreśla ministerstwo, zarówno w szkole, jak i poza nią, dzieci powinny przede wszystkim pamiętać o częstym myciu rąk. Resort dodatkowo wyodrębnia najbardziej newralgiczne sytuacje: umycie rąk wodą z mydłem jest konieczne tuż po przyjściu do domu, przed posiłkiem czy po wyjściu z ubikacji.

Ministerstwo Zdrowia zachęca dzieci do osłaniania ust i nosa podczas kaszlu bądź kichania, na przykład chusteczką. Resort podkreśla również, by unikać dotykania twarzy, zwłaszcza okolic oczu, nosa i ust.

- W szkole i poza nią: często myj ręce, osłaniaj usta i nos podczas kichania i kaszlu, unikaj dotykania oczu i ust -czytamy.

Zaprezentowane przez resort zasady wielu uczniów z pewnością zna już na pamięć. Kwestią wątpliwą wciąż pozostaje jednak to, czy egzekwowanie i kontrolowanie stosowania się do zaleceń będzie w szkolnych warunkach realne.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Jeden rodzaj mięsa tanieje z dnia na dzień. Winne dwa czynniki

Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 791 nowych, zdiagnozowanych przypadków COVID-19. Resort poinformował jednocześnie o śmierci kolejnych 8 borykających się z chorobą pacjentów. Łącznie w naszym kraju od początku pandemii zachorowało już ponad 65 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apel
  2. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy
  3. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał
  4. Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzece
  5. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie
  6. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości

Następny artykuł