Ministerstwo Zdrowia z czerwoną lampką
pixabay.com/mariohagen
Autor Natalia Niewczas - 28 Września 2020

Specjaliści biją na alarm. Mówią o "czerwonej lampce" dla ministerstwa zdrowia

Ministerstwo Zdrowia od miesięcy podejmuje szereg działań mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w naszym kraju. Specjaliści nie pozostawiają jednak złudzeń: ich zdaniem w służbie zdrowia panuje chaos, a sytuacja ewidentnie wymyka się spod kontroli. O narastających problemach opowiada jeden z polskich lekarzy.

Ministerstwo Zdrowia proponuje rozwiązania, które zdaniem prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie nie zdają egzaminu w obliczu obecnego zagrożenia epidemiologicznego. Lekarz zwraca uwagę między innymi na to, że zarówno medycy, jak i pacjenci są bezustannie zdezorientowani z powodu ciągłych zmian w strategii resortu. Jego zdaniem działania ministerstwa są dalekie od budowania długofalowych rozwiązań.

Onet: Łukasz Szumowski zarażony koronawirusemOnet: Łukasz Szumowski zarażony koronawirusemCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia nie przygotowało właściwej strategii

Doktor Łukasz Jankowski przyznaje Ministerstwu Zdrowia niechlubną “czerwoną lampkę”. Lekarz nie jest zaskoczony obecnym przyrostem zakażeń COVID-19; twierdzi, że resort powinien lepiej przygotować system opieki zdrowotnej na nadchodzące zagrożenia. W rozmowie z dziennikarzem stacji TVN24 specjalista podjął także temat dostępności szpitalnych łóżek dla pacjentów i pojawiających się sporadycznie braków.

- Zwracam uwagę, że dziś generalnie tych łóżek nie brakuje, natomiast te jednostkowe przypadki, o których dzisiaj słyszymy, to już jest taka czerwona lampka dla Ministerstwa Zdrowia, żeby te procedury usprawnić - ostrzega dr Łukasz Jankowski.

Jak donosi portal tvn24.pl, według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia na ten moment pacjenci z COVID-19 zajmują 2223 z dostępnych w kraju ponad 6 tysięcy łóżek. Stale rośnie jednak liczba zakażonych, przez co sytuacja może zmieniać się niezwykle dynamicznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Fani pogrążyli się żałobie. Odeszła prawdziwa ikona muzyki
2.Tysiące Polaków wciąż ją ma w swoich szufladach. Nie wyrzucaj jej, możesz dostać niezłe pieniądze
3.Kolejna granica przekroczona. Ponad 1 milion ofiar koronawirusa

Doktor Łukasz Jankowski zwracał także uwagę na sytuację polskich pacjentów. Jak twierdzi specjalista, osoby szukające medycznej opieki coraz częściej są zdezorientowane, podobnie jak sami przedstawiciele służby zdrowia. Lekarz wspominał również o trudnym położeniu tych, którzy cierpią z powodu chorób przewlekłych. Zaznaczył, że to na nich pandemia koronawirusa odbiła się w szczególny sposób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicę
  2. Mężczyzna znalazł na polu niezwykle dziwne "jaja". Gdy podszedł bliżej, zamarł ze strachu
  3. Potężny wybuch w bloku. Ewakuowano mieszkańców
  4. Dwa ogniska koronawirusa w jednym województwie. Przybyło ponad 1300 zarażonych
  5. U ginekologa usłyszała nietypową uwagę. Dopiero po kilku godzinach zrozumiałą co oznaczała
  6. Kelnerka obsługiwała bogatych klientów. Spojrzała na paragon i pobladła, zaczęła się trząść

<>

Następny artykuł