Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło ogromne zmiany. Właśnie dzisiaj weszły w życie

Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania danych
pixabay.com/epicioci
Autor Barbara Bujar29.09.2020

Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje nas o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W publikowanych raportach znajdują się także dane dotyczące poszczególnych województw oraz ofiar śmiertelnych. Od dziś prezentowane statystyki będą wyglądały jednak inaczej. Szczegóły wprowadzonej zmiany skomentował w rozmowie z PAP rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wprowadzeniu kolejnych zmian. Tym razem resort chce, aby dane dotyczące epidemii koronawirusa były prezentowane społeczeństwu w inny sposób. Według Wojciecha Andrusiewicza, który udzielił wypowiedzi Polskiej Agencji Prasowej, nowa metoda ma być nie tylko bardziej przejrzysta, ale także uświadomić Polakom, jak poważny jest koronawirus w obliczu chorób współistniejących.

Oficjalne. Wchodzą w życie nowe obostrzeniaOficjalne. Wchodzą w życie nowe obostrzeniaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany. Dobowe raporty będą wyglądały inaczej

Epidemia koronawirusa w ostatnich dniach znów przybrała na sile. Zaledwie cztery dni temu, 25 września, padł nowy dobowy rekord zakażeń. Testy potwierdziły wówczas obecność COVID-19 u 1 587 osób. Raporty przedstawiane w ciągu kolejnych dni także nie były optymistyczne. Jak przypomina Onet, w sobotę zanotowano 1 584 przypadków, w niedzielę 1 350, a w poniedziałek 1 306. Wtorkowe dane również nie są najlepsze.

- Mamy 1326 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (167), mazowieckiego (151), pomorskiego (127), śląskiego (124), kujawsko-pomorskiego (120), podkarpackiego (115), łódzkiego (92), wielkopolskiego (81), dolnośląskiego (64), zachodniopomorskiego (58), podlaskiego (57), warmińsko-mazurskiego (50), świętokrzyskiego (39), opolskiego (36), lubelskiego (29), lubuskiego (16) - przekazało dziś MZ na Twitterze.

Poniżej tradycyjnie pojawiły się także informacje dotyczące ilości zgonów. Resort po raz pierwszy przedstawił też dane na temat testów zleconych przez lekarzy POZ. Z raportu wynika, że w ciągu ostatniej doby skierowali oni na badania 2 877 pacjentów. Od środy 9 września takich przypadków zdarzyło się już 14 776. Jeżeli chodzi o ilość ofiar śmiertelnych, zmiana wymaga komentarza.

- Od dziś zmieniliśmy sposób raportowania zgonów. Zgodnie z trendem obowiązującym w innych państwach rozbicie na zgony typowo z powodu COVID-19 i zgony z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami w sposób pełniejszy odzwierciedla przebieg epidemii. Jednocześnie pokazuje to społeczeństwu, jakim zagrożeniem jest COVID-19 przy współistnieniu innych chorób - powiedział Andrusiewicz cytowany przez Onet.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna decyzja GIS. Popularny produkt wycofany, nie jeść pod żądnym pozorem
2.Niemcy się nie patyczkują. Poważne zaostrzenie zasad związanych z pandemią
3. Pięć szpitali odmówiło przyjęcia pacjenta. Gehenna 77-latka trwała dwa dni

Zgodnie ze słowami rzecznika, w dzisiejszym raporcie można było zauważyć zmiany. Ministerstwo Zdrowia uszczegółowiło bowiem ilość zgonów, rozbijając je na te spowodowane koronawirusem i te, w których oprócz COVID-19 istniały też inne choroby. W pierwszej grupie znalazło się 6 osób w wieku od 65 do 89 lat. Ze zdiagnozowanymi schorzeniami współistniejącymi zmarło natomiast 30 pacjentów w wieku od 43 do 95 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  2. Lidl wycofuje wadliwy produkt. Ma go wielu Polaków, może wybuchnąć
  3. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje gwiazda kultowego horroru
  4. Specjaliści biją na alarm. Mówią o "czerwonej lampce" dla ministerstwa zdrowia
  5. Objawy bywają niezwykle mylące. Coraz więcej osób umiera na niewydolność serca
  6. Jedyna kawa, którą można pić zamiast śniadania, a niektórzy krzywią się na samą wzmiankę. Wszystko przez kontrowersyjny dodatek

<>

Następny artykuł