Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie zakażeń
pixabay.com/BlenderTimer
Autor Barbara Bujar - 29 Października 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważające wieści. Kolejne granice przekroczone, epidemia wymknęła się spod kontroli?

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia nie pozostawia złudzeń - w Polsce przekroczona została kolejna granica. Tylko w ciągu jednej doby testy potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u ponad 20 tysięcy osób. Odnotowano 301 ofiar śmiertelnych. Każdego dnia rośnie także liczba zajętych łóżek i respiratorów. Wiele placówek nie może przyjmować pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące informacje. W ciągu jednej doby w Polsce wykryto zakażenie koronawirusem u ponad 20 tysięcy osób. Pękła granica, która jeszcze kilka tygodni temu wydawała się niemożliwa. Sytuacja w polskiej służbie zdrowia staje się coraz poważniejsza.

Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje polski aktorMedia obiegała smutna wiadomość. Nie żyje polski aktorCzytaj dalej

Przerażające dane Ministerstwa Zdrowia. Granica 20 tysięcy zakażeń przekroczona

W czwartek 29 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało w mediach społecznościowych swój tradycyjny raport. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa i odnotowanych ofiar śmiertelnych znów wzrosła. Po raz pierwszy w Polsce w ciągu doby potwierdzono ponad 20 tysięcy infekcji. Najwięcej zdiagnozowano w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Śląsku.

- Mamy 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (2633), mazowieckiego (2255), śląskiego (1994), małopolskiego (1927), łódzkiego (1794), lubelskiego (1700), kujawsko-pomorskiego (1403), podkarpackiego (1306), pomorskiego (953), podlaskiego (858), dolnośląskiego (857), świętokrzyskiego (599), zachodniopomorskiego (549), warmińsko-mazurskiego (525), opolskiego (482), lubuskiego (321) - przekazało MZ na Twitterze.

W ciągu ubiegłej doby w Polsce wykonano ponad 67 tys. testów. Potwierdzono także 301 zgonów. 46 osób zmarło z powodu COVID-19. U 255 pacjentów oprócz infekcji lekarze zdiagnozowali również choroby współistniejące.

Od początku pandemii odnotowano już 319 205 zachorowań oraz 5 149 przypadków śmiertelnych. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wyzdrowiało kolejnych 5 763 pacjentów.

W obliczu najnowszych informacji sytuacja epidemiologiczna w Polsce powoduje coraz większy niepokój. Szczególnie mocno martwią się pracownicy medyczni, którzy na co dzień opiekują się zakażonymi pacjentami. Jeśli liczba nowych przypadków koronawirusa się nie zmniejszy, w placówkach pogłębi się problem dostępności łóżek i respiratorów. Jak ustalił Polsat News, obłożenie już teraz jest ogromne.

- Dane dot. liczby zajętych łóżek i respiratorów w ciągu ostatnich siedmiu dni: Czwartek: 10 091 / 812; Piątek: 10 788 / 851; Sobota: 11 496 / 911; Niedziela: 11 887 / 947; Poniedziałek: 12 282 / 999; Wtorek 13 291/1078; Środa 13 931/ 1150 - czytamy na stronie serwisu.

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.1500 zł od rządu co miesiąc. Sejm zdecydował, jakie są warunki?
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

Najnowsze ustalenia w sprawie 1 listopada. Jak będzie wyglądało Wszystkich Świętych w czasie pandemii?Najnowsze ustalenia w sprawie 1 listopada. Jak będzie wyglądało Wszystkich Świętych w czasie pandemii?Czytaj dalej

W związku z kolejnym rekordem Polacy zastanawiają się nad tym, czy w ich życie zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Polsatu News, rząd nie ma tego na razie w planach. Premier ma zamiar poczekać do kolejnego czwartku na rezultaty obecnych restrykcji.

Jeśli zasady, które obowiązują Polaków od soboty 24 października, przyniosą oczekiwane rezultaty i liczna zakażeń nie będzie drastycznie rosła, nowe obostrzenia nie zostaną wprowadzone.

Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy podali, ile czasu trzeba, aby się zarazićNowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy podali, ile czasu trzeba, aby się zarazićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  2. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Pilna konferenca premiera. Podjął decyzję ws. lockdownu
  7. Minister Zdrowia zachwycony tempem budowy szpitala tymczasowego. Rząd szykuje niespodziankę dla lekarzy

Następny artykuł