Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane. Niestety liczby znów są bardzo niepokojące

Ministerstwo Zdrowia dane
pixabay.com/dimitrisvetsikas1969
Autor Natalia Niewczas30.12.2020

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. W porównaniu do poprzednich dni wyraźnie wzrosła liczba nowych pacjentów zakażonych koronawirusem - według danych resortu w ciągu ostatniej doby testy potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 u niemal 13 tys. osób. Zaobserwować daje się także wzrost liczby zgonów.

Ministerstwo Zdrowia publikuje nowy raport dotyczący rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jak poinformował resort, w ciągu ostatniej doby wykryto 12 955 nowych zakażeń koronawirusem. Ministerstwo przekazało również przykre wieści o śmierci 565 chorych na COVID-19 pacjentów.

30 grudnia 2020. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

W środę 30 grudnia dane Ministerstwa Zdrowia przerwały krótkotrwałą tendencję spadkową nowej liczby zakażeń. Słupki na wykresach znów poszybowały w górę; najwięcej zachorowań stwierdzono w województwie mazowieckim.

Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, w ciągu ostatnich 24 godzin w województwie mazowieckim przybyło 1600 chorych na COVID-19 pacjentów. Znaczny przyrost zakażeń obserwujemy również w województwie wielkopolskim (1585) oraz śląskim (1299).

Na końcu stawki najbardziej dotkniętych epidemią województw w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia znajdują się kolejno województwa podkarpackie (279), opolskie (206) i świętokrzyskie (159). Raport uwzględnił także liczbę 236 zakażeń bez podania adresu, które mają zostać później uwzględnione w oficjalnych statystykach przez inspekcję sanitarną.

Naukowcy dokonali wspaniałego odkrycia. Być może wkrótce będziemy mieć potężną broń przeciw koronawirusowiNaukowcy dokonali wspaniałego odkrycia. Być może wkrótce będziemy mieć potężną broń przeciw koronawirusowiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podało również liczbę kolejnych zgonów. 125 osób zmarło bezpośrednio z powodu infekcji wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2, podczas gdy współistnienie COVID-19 z innymi chorobami przyczyniło się do śmierci 440 pacjentów, podaje ministerstwo.

- W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń - informuje komunikat Ministerstwa Zdrowia opublikowany na oficjalnym profilu resortu na Twitterze.

Obecnie w szpitalach w całej Polsce znajduje się 31 145 łóżek przeznaczonych dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2. Na ten moment chorzy zajmują 17 228 dostępnych ogółem miejsc.

W ciągu ostatniej doby, jak wynika z doniesień mediów, wykonano ponad 38 tys. testów potwierdzających lub wykluczających obecność koronawirusa. Łącznie od początku epidemii w Polsce przetestowano ponad 6,9 mln osób.

Łączna liczba ozdrowieńców w Polsce przekroczyła już 1 mln osób. Od marca 2020, według oficjalnych statystyk, z chorobą COVID-19 w naszym kraju zmierzyło się już ponad 1,2 mln osób.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł