Za chwilę ruszają rządowe kontrole związane z epidemią. Kto może spodziewać się wizyty służb?

wesele podczas pandemii
fot. https://unsplash.com/ Jonathan Borba
Autor Natalia Niewczas31.07.2020

Ministerstwo Zdrowia regularnie publikuje najnowsze statystyki i inne ważne informacje dotyczące rozwoju pandemii COVID-19 w Polsce. Ostatnie doniesienia ministerstwa potwierdzają dramatyczność sytuacji. Zakażeń przybywa, podobnie jak i zgonów. Niepokojące dane zmobilizowały ministerstwo do podjęcia ważnej decyzji.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada przeprowadzanie kontroli. Skontrolowanych może zostać tysiące Polaków, przed służbami kolejne tygodnie ciężkiej pracy. Władzom zaczerpnąć oddechu nie pozwala dynamicznie rozwijająca się sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w naszym kraju. Tylko w piątek 31 lipca potwierdzono aż 657 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Za chwilę ruszają rządowe kontrole związane z epidemią. Kto może spodziewać się wizyty służb?Za chwilę ruszają rządowe kontrole związane z epidemią. Kto może spodziewać się wizyty służb?Czytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zapowiada kontrole

W związku zagrożeniem, jakie stwarza epidemia koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia postanowiło wprowadzić dodatkowe środki ostrożności. Nakazy i zakazy mają przyczynić się do zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa, podobnie jak zapowiadane kontrole.

Kontrole mają odbywać się na terenie całej Polski. Według doniesień portalu webniusy.pl wiceminister zdrowia Waldemar Kraska jest przekonany o ich konieczności.

- Trzeba pamiętać o tym, że pandemia nie minęła - jedyne, co minęło to szok związany z jej pojawieniem się - czytamy.

Od pewnego czasu rząd zaczął stopniowo łagodzić wprowadzane wcześniej masowo obostrzenia. Jeden ze zdjętych zakazów dotyczył imprez masowych, w tym organizacji wesel. To właśnie one staną się teraz obiektem szczególnego zainteresowania mających przeprowadzać kontrole służb.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

Jeżeli w najbliższym czasie planujemy wesele lub inną większą rodzinną uroczystość, wizytę może złożyć nam urzędnik. Przedstawiciel służb będzie sprawdzał, czy stosujemy się do obowiązujących nakazów i zakazów (na przykład w kwestii limitu gości).

Ostateczna decyzja w sprawie tego, jakie służby dokładnie zajmą się przeprowadzaniem kontroli, jeszcze nie zapadła - mogą to być urzędnicy GIS lub funkcjonariusze policji. Kontrolom zostaną poddane w szczególności wesela i pogrzeby, gdyż to właśnie te rodzinne spotkania, według Ministerstwa Zdrowia, stwarzają największe ryzyko epidemiologiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł