Ministerstwo Zdrowia apeluje o pomoc
fot. https://pixabay.com/ AhmadArdity
Autor Natalia Niewczas - 31 Lipca 2020

Dramatyczne braki w całej Polsce. Ministerstwo Zdrowia prosi Polaków o pomoc

Ministerstwo Zdrowia prosi Polaków o pilną pomoc. Udzielenie jej nie zajmie dużo czasu, a z pewnością przyczyni się do ratowania ludzkich istnień. Nie potrzeba wiele, by stać się dla kogoś prawdziwym bohaterem. Wystarczy oddać krew.

Ministerstwo Zdrowia doskonale wie, jak ważne jest przeprowadzanie zbiórek krwi. Bez wystarczającej ilości tego płynu ustrojowego w organizmie ludzkie ciało nie potrafi funkcjonować. Pacjenci tracą krew w wyniku wypadków czy operacji, potrzebne są również ratujące życie transfuzje. Krwi nie da się produkować masowo w laboratoriach - można się za to nią podzielić.

WHO zmieniło zdanie. Najnowsze doniesienia o rozwoju pandemiiWHO zmieniło zdanie. Najnowsze doniesienia o rozwoju pandemiiCzytaj dalej


Ministerstwo Zdrowia prosi Polaków o pomoc


Ministerstwo Zdrowia, podobnie jak Centra Krwiodawstwa, apelują o pomoc. To od decyzji Polaków zależy, czy pacjenci w porę otrzymają niezbędną do przeżycia krew. Sytuacja w Centrach Krwiodawstwa maluje się w ciemnych barwach. Dawców znacząco ubywa, podobnie jak i zapasów samej krwi.


Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, braki w poszczególnych ośrodkach to poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu pacjentów. Do oddania krwi z pewnością nie zachęca obecna sytuacja epidemiologiczna, dzieleniu się życiodajnym płynem nie sprzyja też wakacyjny czas wyjazdów. Krew potrzebna jest jednak codziennie. Centra Krwiodawstwa proszą o każdą pomoc, lecz najbardziej palący jest brak krwi z grupy A Rh- i O Rh-.


Ministerstwo Zdrowia przekonuje, że oddawanie krwi nie niesie ze sobą dodatkowego ryzyka zarażeniem COVID-19. Przestrzegane w Centrach Krwiodawstwa procedury sanitarno-epidemiologiczne zapewniają ochotnikom bezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z hitowego serialu Polsatu. Przegrała z okropną chorobą w wieku 56 lat
2.Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania pasażerów pociągu, w którym wykryto koronawirusa
3. Nad morzem groźny nie tylko koronawirus. Wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy


Oddać krew może każda osoba w wieku od 18 do 65 lat, ważąca nie mniej niż 50 kilogramów. W związku z szalejącą epidemią koronawirusa krwi nie mogą oddawać ochotnicy, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywali poza terenem Polski, są objęci kwarantanną, mieli kontakt z pacjentami zakażonymi COVID-19, mają podwyższoną temperaturę ciała lub wykazują objawy infekcji oddechowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakochaną parę poniosło na wieży widokowej. Kamera wszystko nagrała, sprawę bada prokuratura
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń. Jego słowa zmartwiły wiele osób;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł