Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie szczepień
.
Autor Barbara Bujar - 1 Września 2020

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie

Ministerstwo Zdrowia codziennie podejmuje tematy, które w czasie epidemii koronawirusa są szczególnie istotne. W ostatnim czasie Polacy coraz częściej informowani są o drugiej fali zachorowań, która według ekspertów ma nadejść już jesienią. Okres wylęgania się grypy może skutecznie utrudnić diagnozowanie COVID-19, dlatego specjaliści systematycznie przypominają o szczepieniach. Na oficjalnym profilu resortu zdrowia na Twitterze pojawił się ważny komunikat informujący, dlaczego warto się na to zdecydować.

Szczepienia przeciw grypie to temat, który od lat budzi skrajne emocje. W czasie epidemii koronawirusa kontrowersji pojawia się jeszcze więcej. Mimo to eksperci zachęcają pacjentów do przyjęcia leku i zwiększenia swojej odporności. W wielu wypowiedziach podają szereg argumentów przemawiających za zaletami sczepień. Swoją opinię postanowiło wyrazić także Ministerstwo Zdrowia. Komunikat w tej sprawie pojawił się na oficjalnym profilu resortu na Twitterze.

- Dlaczego warto się szczepić przeciw grypie w czasie pandemii COVID-19? - MZ kieruje pytanie i od razu na nie odpowiada.

Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latkiWedług rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latkiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia informuje, dlaczego warto zaszczepić się przeciw grypie

Jesień to czas, który każdego roku sprzyja wylęganiu się grypy. W tym roku jej diagnozowanie będzie jednak o wiele trudniejsze. Objawy choroby są bowiem bardzo podobne, do tych które daje zakażenie koronawirusem. Przypomnijmy, że wielokrotnie wspominał o tym były minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

- Co będzie dalej? Boimy się jednej rzeczy - koincydencji grypy, paragryp i COVID-19, dlatego że wszystkie te choroby mają bardzo podobne objawy. Największym wyzwaniem będzie oddzielenie osób z koronawirusem SARS-CoV-2 od tych z grypą i taki sposób zarządzania całym systemem, żeby pacjenci wzajemnie się nie zarażali - mówił w wywiadzie dla serwisu Medonet.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Nauczyciele mają dość, coraz więcej rezygnuje z nauczania. Zamiast tego wybierają specjalne świadczenie

W związku z obawami, jakie pojawiły się w obliczu przewidywanej drugiej fali koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia podjęło niedawno decyzję o rozszerzeniu listy refundowanych szczepień przeciw grypie. Od 1 września osoby, które ukończyły 75. rok życia, będą mogły skorzystać z nich za darmo. Dla pozostałych grup wiekowych wprowadzone zostały natomiast odpowiednie obniżki cenowe. Przykładowo dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat przeznaczona została refundowana szczepionka donosowa Fluenz Tetra. Na specjalne względy będą mogły liczyć także kobiety w ciąży oraz dorośli w wieku od 18 do 65 lat, które są obciążone szczególnym ryzykiem. Wszystko po to, by zachęcić społeczeństwo do przyjęcia szczepień. Ministerstwo Zdrowia przekazało, dlaczego jest to takie istotne.

- Osoby zaszczepione przeciw grypie mogą być bardziej odporne na zakażenie COVID-19 - przekazuje resort.

Ministerstwo Zdrowia - komunikat

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle
  3. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał
  4. Tysiące Polaków otrzymało pilny alert. Skażona woda w rzece
  5. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł