Miód: jak wybrać produkt dobrej jakości
pixabay_stevebp
Autor Damian Witoń - 7 Czerwca 2020

Jak wybrać miód, aby uniknąć oszustwa? Wystarczy poznać prosty trik

Miód posiada wspaniałe właściwości oraz wyjątkowy smak. Musi być jednak prawdziwy. Aby wybrać produkt o dobrej jakości, warto znać kilka skutecznych sposobów, które pomogą nam uniknąć oszustwa.

Miód jest produktem uwielbianym przez wielu z nas. Zawdzięcza to między innymi swojemu wspaniałemu smakowi oraz licznym właściwościom zdrowotnym. Niestety na rynku dostępnych jest wiele zamienników, które są jedynie marną namiastką prawdziwego miodu i nie wpłyną na nasz organizm tak dobrze, jak on. Przy zakupie produktu warto zatem pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pomogą nam uniknąć oszustwa. Pomocny okazać może się również pewien sprawdzony trik.

Został uznany najbrudniejszym człowiekiem na świecie. Mężczyzna nie mył się od ponad 60 latZostał uznany najbrudniejszym człowiekiem na świecie. Mężczyzna nie mył się od ponad 60 latCzytaj dalej

Miód ma wspaniałe właściwości zdrowotne. Musi być jednak prawdziwy

Aby cieszyć się dobrym wpływem, jaki miód może mieć na nasz organizm, należy zadbać, aby kupiony przez nas produkt był wysokiej jakości. Pierwszą rzeczą, która powinna zostać sprawdzona, jest kraj pochodzenia. Odradza się wybieranie miodu oznaczonego, jako “mieszanka miodów niepochodzących z UE”. W przeważającej części są to wątpliwej jakości produkty pochodzące z Chin. Zdecydowanie lepiej postawić na polskie miody.

Niestety pochodzenie z naszego kraju nie jest jeszcze ostatecznym gwarantem jakości. Osoby, które wybierają dla siebie miód, powinny zwrócić uwagę na proces jego krystalizacji. Jak podaje portal mozgi.pl, prawdziwy miód powinien się krystalizować. Jeżeli na długo po rozlaniu, nie jesteśmy w stanie tego dostrzec, będzie to ważną wskazówką, że może być z nim coś nie tak.

Niezwykle przydatny może okazać się tradycyjny sposób kontroli jakości miodu. Polega na przelaniu go łyżeczką i dokładnej obserwacji. Jeżeli podczas procesu będziemy w stanie dostrzec formowanie się charakterystycznego stożka, będzie to dobrym sygnałem. Jego brak powinien natomiast nas zaniepokoić.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez 5 dni piła sok z selera. Efekty okazały się zaskakujące

2. Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszy

Kolejną metodą, którą warto znać, jest obserwacja miodu wlanego do szklanki wody. Prawdziwy miód rozpuszcza się powoli i wolno opada na dno. Zaleca się również zwrócenie uwagi na certyfikaty, które przyznawane są produktom w naszym kraju. Miód oznaczony jako ekologiczny pochodzi z pasiek, w których nie stosuje się chemicznych substancji oraz podkarmiania pszczół cukrem. Będzie zatem znacznie lepszej jakości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażone
  2. Poszli do kościoła, teraz kwarantannie poddanych zostało aż 350 osób. U katolickiego księdza wykryto koronawirusa, niepokojące doniesienia zza zachodniej granicy
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Niedawno wywinął się śmierci, tym razem się nie udało. Nie żyje znany w Polsce gwiazdor

Następny artykuł