Miód: babciny sposób na przeziębienie i grypę
fot. pixabay.com/congerdesign
Autor Karol Zaborowski - 21 Listopada 2019

Woda z miodem i cytryną. Zdrowotna mikstura, którą zna każda babcia

Miód stanowi doskonały dodatek do wielu dań, a jego słodki smak doceniają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jednak warto z niego korzystać nie tylko ze względu na walory smakowe, a przede wszystkim przez jego zdrowotny wpływ na nasze zdrowie.

Miód można znaleźć praktycznie w każdym sklepie, jednak chcąc kupić naprawdę dobry produkt, warto go kupować bezpośrednio od pszczelarza. Oczywiście nie każdy ma taką możliwość i w takim wypadku trzeba zdać się na sprawdzonych i uczciwych producentów, którzy na opakowaniu swojego miodu zamieszczają wszystkie niezbędne informacje.

Niestety zakup prawdziwego miodu często wiąże się z większym wydatkiem, jednak warto poświęcić te kilka złotych więcej, aby mieć pewność, że na nasz stół trafia pełnowartościowy produkt. Wpłynie to nie tylko na smak samego miodu, ale także na jego prozdrowotne działanie.

Arszenik i antybiotyki w mięsie z kurczaka. Czym szprycowany jest drób, zanim trafi na nasz stółArszenik i antybiotyki w mięsie z kurczaka. Czym szprycowany jest drób, zanim trafi na nasz stółCzytaj dalej

Miód z wodą i cytryną, jako domowe lekarstwo

Wiele osób ze swojego dzieciństwa może pamiętać, jak nasze babcie przygotowywały zdrowotną miksturę, która składała się jedynie z wody, miodu i soku z cytryny. Miała ona wpływać na naszą odporność i chronić przed przeziębieniem i grypą. Choć dla niektórych może wydać się to banalną metodą zwalczania jesiennych i zimowych infekcji, to jak najbardziej warto z niej korzystać.

Zdrowotne działania miodu nie podlegają żadnym dyskusjom, ponieważ ma on działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne i podkreślają to nawet specjaliści. Trzeba jednak wiedzieć, że miód traci swoje walory zdrowotne w wysokiej temperaturze, dlatego też nasze babcie często pozostawiały go w letniej wodzie na całą noc, aby miał czas się rozpuścić.

Jak podaje portal mamadu.pl, mikstura ta została doceniona zarówno przez polską blogerkę Annę Dydzik, jak i Amerykankę Crystal Davis, która w ramach eksperymentu stosowała ją codziennie przez rok. Crystal zauważyła, że szklanka wody z miodem i cytryną stawiała ją na nogi lepiej niż kawa. Dodatkowo skutecznie opierała się wszelkim infekcjom, a jej cera stała się o wiele zdrowsza.

Również wiele kobiet w ciąży chwali sobie tę metodę, jako remedium na wiele dolegliwości, takich jak, chociażby zaparcia, czy poranne mdłości. Co prawda, nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby, że mieszanie miodu z cytryną i wodą miało jakiś większy wpływ na nasze zdrowie niż jedzenie samego miodu, jednak sposób zachwalany przez nasze babcie bez wątpienia nam nie zaszkodzi, a może pomóc. Zdecydowanie warto z niego skorzystać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózgu
  2. Napój drożdżowy doskonale koi nerwy. Ma również inne wspaniałe właściwości i można przygotować go w domu
  3. Anna Puślecka ostrzega przed rakotwórczą kranówką. Specjaliści komentują szokujący wpis dziennikarki
  4. W tysiącach polskich domów hodowana jest śmiertelnie trująca roślina. Wystarczy kilka minut, aby doszło do tragedii

Następny artykuł