Monika Kuszyńska
fot. https://unsplash.com/ NayeliDalton
Autor Natalia Niewczas - 24 Lipca 2020

Smutne wyznanie słynnej piosenkarki. Ma poważne problemy ze zdrowiem, jest coraz gorzej

Monika Kuszyńska to artystka znana między innymi ze współpracy z zespołem Varius Manx. Od wielu lat porusza się z pomocą wózka inwalidzkiego. Powodem był tragiczny wypadek samochodowy. Doszło do niego, gdy Monika Kuszyńska wracała z koncertu wraz z resztą zespołu.

Monika Kuszyńska mierzy się z problemami zdrowotnymi od lat. Pomaga jej w tym rehabilitacja i komplet specjalistycznych ćwiczeń, które musi wykonywać niemal każdego dnia. Nagły wybuch pandemii znacznie utrudnił piosenkarce dalszą rekonwalescencję. Teraz, jak twierdzi, stan jej zdrowia się pogarsza.

Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Edukacji. Co czeka dzieci we wrześniu?Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Edukacji. Co czeka dzieci we wrześniu?Czytaj dalej


Monika Kuszyńska walczy o zdrowie


Wypadek samochodowy zmienił życie Moniki Kuszyńskiej - piosenkarka doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i od lat wciąż boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi, w których ma pomagać intensywna rehabilitacja. Po tym, jak koronawirus dotarł do naszego kraju, dostęp do wszystkich usług medycznych został znacznie ograniczony. Odbiło się to także na stanie zdrowia artystki.


Jak podaje portal se.pl, z powodu grożącego piosenkarce zaniku mięśni Monika Kuszyńska musi regularnie ćwiczyć. Na co dzień zmaga się z bólem i ograniczeniami. Pandemia wstrzymała konieczną rehabilitację artystki na długich kilka tygodni. Właśnie w tym czasie doszło do pogorszenia stanu jej zdrowia. Monika Kuszyńska musi poświęcić teraz dużo czasu na jego odbudowanie. Wyjechała w tym celu do ośrodka znajdującego się w Bielsku-Białej.


Mimo pogarszającego się stanu zdrowia fizycznego piosenkarka nie zamierza narzekać. Jak sama przyznaje, postępujące na niekorzyść jej zdrowia zmiany nie utrudniają codziennego funkcjonowania. Dodaje też, że czuje się dobrze psychicznie, co pomaga mierzyć się z trudnościami.

Dzisiaj grzeje: 1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Prawo jazdy już zbędne, przełomowa decyzja Sejmu. Pojedziesz bez dokumentu


Monika Kuszyńska od lat prowadzi aktywne życie zawodowe. Od 2000 roku występowała wraz z założonym w Łodzi zespołem Varius Manx, z którym utrzymywała współpracę przez dekadę. Owocem wspólnej pracy członków zespołu są trzy albumy studyjne: “Eta”, “Eno” i “Emi”. Dopiero w 2009 roku zdecydowała się rozpocząć karierę solową - do jej rozwoju niewątpliwie przyczynił się udział piosenkarki w międzynarodowym konkursie piosenki Eurowizji zorganizowanym w Wiedniu w 2016 roku, gdzie dumnie reprezentowała nasz kraj piosenką “In the Name of Love”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł