Morawiecki o zmianach w obostrzeniach
screen youtube.com/Kancelaria Premiera
Autor Karol Zaborowski - 13 Maja 2020

Premier Morawiecki poinformował o ważnej decyzji rządu. Od najbliższej niedzieli nowe zmiany w obostrzeniach

Premier Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział kolejne zmiany dotyczące panujących obecnie obostrzeń. Mają się one rozpocząć już w najbliższą niedziele. Wiele osób wnosiło o nie już od dawna.

Premier Morawiecki skrupulatnie wprowadza zmiany łagodzące aktualnie obowiązujące obostrzenia, które wprowadzono w wyniku epidemii koronawirusa w naszym kraju. O wiele z nich wnoszono już wcześniej, jednak nie wszystkie mogły zostać wprowadzone w tym samym momencie.

Szczególnie sporo się mówi o zwiększeniu ilości osób, które mogą brać udział podczas nabożeństw w kościołach. Początkowo podczas mszy świętej, w świątyni mogło być jednoczenie jedynie pięciu wiernych i to niezależnie od rozmiarów kościoła. Teraz na każde 15 metrów kwadratowych może przebywać tylko jedna osoba, ale już niedługo ma się to zmienić.

Kolejny atak na ratowników medycznych w Polsce. Wulgarna wiadomość pozostawiona za wycieraczką samochoduKolejny atak na ratowników medycznych w Polsce. Wulgarna wiadomość pozostawiona za wycieraczką samochoduCzytaj dalej

Szumowski zapowiada zmiany

Jak podaje RMF FM, najnowsze regulacje będą obowiązywać od 17 maja i będą dotyczyć ilości osób, które mogą brać udział w nabożeństwach. Choć kościoły nie zostają w pełni otwarte, to ilość wiernych dopuszczona do udziału we mszy świętej powinna znacząco wzrosnąć.

- Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zmienił losy świata, zmienił losy Polski, od najbliżej niedzieli chcemy, żeby to była jedna osoba na 10 metrów (kwadratowych) w całej powierzchni kościoła, kaplicy, w której odbywa się nabożeństwo i myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych, nabożeństwach – powiedział szef rządu.

Wszystko dlatego, że od niedzieli na każdą osobę przebywającą w świątyni będzie musiało przypaść 10 metrów kwadratowych zamiast aktualnie obowiązujących piętnastu. Choć nie wydaje się to być dużą zmianą, to będzie ona szczególnie odczuwalna w przypadku większych kościołów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Z ostatniej chwili: Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie otwierania granic

Duchowni postulowali za takimi zmianami już od dłuższego czasu. Zaczynają również coraz bardziej zachęcać swoich wiernych do bezpośredniego udziału w nabożeństwach, zamiast robić to za pośrednictwem telewizorów, czy też innych mediów. Jednocześnie minister Szumowski apeluje, aby nadal przestrzegać rygoru sanitarnego, a także nie zapominać o dystansie społecznym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z organizmem po zjedzeniu rabarbaru? Nie mamy dobrych wieści o przysmaku z dzieciństwa
  2. Ma 70 lat, a wygląda góra na 30. Ciężko uwierzyć w widok ze zdjęcia, niesamowita uroda
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Wiceminister wyznał przykrą prawdę dot. naszych finansów. Załamanie nadchodzi, możliwe obniżki pensji

Następny artykuł