Mózg zregenerował się zaledwie w 3 lata
fot. facebook.com
Autor Karol Zaborowski - 1 Grudnia 2019

Urodził się mając tylko dwa procent mózgu. Lekarze nie potrafią wyjaśnić jego przypadku

Mózg kieruje funkcjonowaniem całego naszego organizmu, nawet jeżeli niektóre czynności odbywają się bez udziału naszej świadomości. Bez niego nasze ciało nie może żyć, dlatego ten przypadek jest tak zaskakujący.

Mózg wciąż stanowi dla naukowców wielką tajemnicę. Przez wiele lat mówiono, że nasza tkanka nerwowa nie ulega regeneracji, jednak teraz wiemy, że to nie prawda. Chociaż wciąż ten proces nie został do końca wyjaśniony, to przypadek małego chłopca pochodzącego z Wielkiej Brytanii zaskoczył lekarzy na całym świecie.

Mama chłopca Shelly Wall, gdy była jeszcze w ciąży dowiedziała się, że jej syn urodzi się z bardzo poważnym upośledzeniem. Lekarze zalecali, aby kobieta przeprowadziła aborcję, jednak ona postanowiła urodzić chłopca. Mimo to lekarze wciąż nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Wszystko dlatego, że jego mózg praktycznie nie istniał.

Wiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliweWiele osób dodaje je do prawie każdej zupy. Kostki rosołowe mogą być dla nas naprawdę szkodliweCzytaj dalej

Jego mózg rozwinął się tylko w 2%

Mały Noah, kiedy przyszedł na świat miał zaledwie 2% mózgu, przez co lekarze utrzymywali, że chłopiec przeżyje maksymalnie kilka dni. Dodatkowo maluch cierpiał z powodu rozszczepionego kręgosłupa oraz wodogłowia. W takim wypadku mogłoby się wydawać, że los młodego Brytyjczyka jest już przesądzony, jednak jego mama nie chciała się poddać.

Ku zaskoczeniu wszystkich lekarzy, którzy zajmowali się maluchem, Noah żył mimo zapewnień specjalistów, a z czasem jego stan zaczął się poprawiać. Jak podaje portal mamadu.pl, od jego narodzin minęły już 3 lata, a mózg chłopca zregenerował się do 80%. Jego przypadek nazywany jest cudem, ponieważ żaden lekarz nie potrafi go wyjaśnić.

Teraz Noah mówi, uczy się pisać, a przecież lekarze dawali mu maksymalnie kilka dni życia. Oczywiście jest to skrajny przypadek, jednak pokazuje on, że jeżeli zrozumiemy dokładniej mechanizmy zachodzące w naszym ciele, to w przyszłości będziemy mogli leczyć choroby i wady, które teraz stanowią dla wielu osób prawdziwy wyrok śmierci.

Noah musi przejść jeszcze przez długą i ciężką rehabilitację, jednak wszystko wskazuje na to, że bez większych problemów będzie mógł realizować swoje marzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Następny artykuł