"Na dobre i na złe" - choroba Darii Trafankowskiej
East News/ PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 13.04.2004 Daria Trafankowska odeszla w Wielki Piatek N/Z:Daria Trafankowska
Autor Barbara Bujar - 23 Września 2020

Pamiętacie Darię Trafankowską z "Na dobre i na złe"? Aktorka przegrała z chorobą, której nikt nie powinien lekceważyć

"Na dobre i na złe" przyniosło jej ogromną popularność, a rola oddziałowej Danusi skradła serca widzów. Niestety, Daria Trafankowska odeszła bardzo wcześnie, pozostawiając rodzinę i fanów w ogromnej żałobie. Wśród licznych problemów, z jakimi przyszło zmagać się aktorce w życiu prywatnym, w pewnym momencie pojawiła się choroba. Mimo podjętej walki, pogody ducha i nadziei, którą cały czas miała w sobie kobieta, lekarzom nie udało się jej uratować.

Daria Trafankowska była jedną z pierwszych aktorek, które pojawiły się na planie serialu "Na dobre i na złe". To między innymi ona rozpoczęła historię pracowników szpitala w Leśnej Górze, która do dziś śledzona jest z wielkim zainteresowaniem. Niestety, po pięciu latach cotygodniowej obecności na ekranie, widzowie musieli pożegnać uwielbianą oddziałową Danutę Dębską. Aktorka, która z wielkim zaangażowaniem wcielała się w jej postać, przegrała walkę z chorobą. Daria Trafankowska zmarła 9 kwietnia 2004 roku. Miała zaledwie 50 lat.

WHO zapowiedziało nową metodę walki z koronawirusem. Testy są już w ostatniej fazieWHO zapowiedziało nową metodę walki z koronawirusem. Testy są już w ostatniej fazieCzytaj dalej

"Na dobre i na złe" było przełomem w jej życiu. Zmarła, gdy wszystko zaczęło się układać

Daria Trafankowska nie miała łatwego życia. Jak donosi Viva, aktorka przeszła rozstanie z mężem, po którym zamieszkała ze swoim synem na strychu. Choć zawsze przyznawała, że rozpad jej 15-letniego małżeństwa był naturalny i nikt nie chował do siebie urazy, wiązał się z natłokiem obowiązków. Kobieta została sama, kiedy przyszło jej opiekować się chorą mamą, wychowywać syna, zmagać z problemami finansowymi i przeżywać śmierć ojca. Mimo to uśmiech nigdy nie schodził z jej twarzy, a wszyscy mogli liczyć na jej pomoc.

- Od dziecka mam zakodowane poczucie, że jak ktoś wyciąga rękę i o coś prosi, to nie wolno mu odmówić - mówiła Trafankowska cytowana przez Vivę.

Po wielu trudnych chwilach los jednak uśmiechnął się do aktorki. Rola oddziałowej Danusi, którą zaproponowali jej twórcy serialu "Na dobre i na złe", była dla niej przełomem i przyniosła jej ogromną popularność. Choć na ekranie wydawała się być chłodna i poważna, widzowie uwielbiali graną przez nią postać. Pozostali aktorzy i koledzy z branży także wypowiadali się o niej w samych superlatywach. Szczęście przyszło w końcu także w miłości.

Kiedy Daria Trafankowska zaczęła spotykać się z realizatorem dźwięku Janem, jej życie nabrało kolorów. Wreszcie fani usłyszeli o zaręczynach pary. Niestety, długo nie mogli się cieszyć ich szczęściem. Niedługo później okazało się, że aktorka jest chora. Lekarze, którzy zdiagnozowali u niej raka trzustki, rozpoczęli walkę o jej życie. Pomagało im nastawienie samej pacjentki. Mimo nasilających się ataków bólu, kolejnych chemioterapii i krwotoków, aktorka nigdy nie traciła nadziei. Była także wdzięczna za każda okazaną życzliwość.

- Nigdy nie byłam tak popularna. Doświadczam takiej życzliwości i takiej miłości, że właściwie nie mam innego wyjścia, jak wyzdrowieć - mówiła.

Niestety, choroba Darii Trafankowskiej okazała się silniejsza. Kobieta zmarła w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół. Do końca życia mogła liczyć na ich obecność, nigdy nie została sama. W książce "Być dzieckiem legendy" o śmierci mamy wspomniał jej syn, Wit Dziki.

- To niesprawiedliwe, że musiała odejść, kiedy wreszcie była kochana, z drugiej strony — miała szczęście, iż zdążyła spotkać tę wielką miłość i w ostatnich chwilach miała wsparcie w ukochanym mężczyźnie - fragment komentarza czytamy na serwisie.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj
2.Fatalne wieści dla 750 tys. polskich emerytów. Rząd podjął decyzję, która będzie kosztowała ich utratę pieniędzy
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Choroba, która zaatakowała organizm znanej aktorki, jest podstępna i długo nie daje o sobie znać. Lekarze apelują, by w związku z tym zwracać uwagę na nawet najmniejsze zmiany zdrowotne. Przypomnijmy, że objawy raka trzustki, choć różnią się w zależności od stopnia lokalizacji guza, są dosyć charakterystyczne. Jak podaje Medonet, do najczęściej występujących zaliczyć można między innymi: żółtaczkę, ostre bóle w jamie brzusznej, brak apetytu, nudności, wzdęcia, uczucie przelewania w brzuchu, odbijania oraz wstrzymanie gazów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno z najpopularniejszych turystycznych miast ogniskiem koronawirusa. Porażające wieści za granicy
  2. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Nagły, osłupiający efekt wprawi cię w zdumienie. Wystarczy podpalić liść laurowy

Następny artykuł