Nadciśnienie: naturalna metoda
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 8 Stycznia 2020

Prosty i naturalny sposób na nadciśnienie. Aby go przygotować wystarczy kilka minut

Nadciśnienie tętnicze staje się coraz większym problemem na całym świecie. Choroba wymaga od pacjenta ciągłego kontrolowania swojego zdrowia i regularnego przyjmowania leków. Na szczęście mamy do dyspozycji naturalne metody, które wspomogą naszą terapię.

Nadciśnienie tętnicze może prowadzić do wielu problemów kardiologicznych, a mimo to wiele osób bagatelizuje tę chorobę i nie przestrzega podstawowych zasad przy jej leczeniu. Czasami wynika to z niechęci do regularnego brania leków, jednak w takim wypadku trzeba pamiętać, że do swojej dyspozycji mamy również naturalne metody, które powinny nam pomóc.

Oczywiście trzeba pamiętać, że naturalne lekarstwa często nie zastąpią środków dostępnych w aptekach, jednak mimo to mogą stanowić doskonałe uzupełnienie naszej standardowej terapii. Dodatkowo nie powinniśmy rezygnować z naszych standardowych leków bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Produkty zapobiegające nowotworom. Warto włączyć je do swojej codziennej dietyProdukty zapobiegające nowotworom. Warto włączyć je do swojej codziennej dietyCzytaj dalej

Naturalny środek na nadciśnienie i nie tylko

Przepis przedstawiony przez portal abczdrowie.pl pomaga nie tylko na nadciśnienie tętnicze, ale również obniża poziom złego cholesterolu, a także wzmacnia odporność. Szczególnie ta ostatnia właściwość powinna nas teraz zainteresować, kiedy panuje sezon grypowy i wiele osób choruję na infekcje górnych dróg oddechowych.

Co więcej, w przypadku takich infekcji ten naturalny lek można stosować nie tylko w momencie, gdy jesteśmy już chorzy, ale również jako profilaktykę. Kolejnym punktem przemawiającym na jego korzyść jest fakt, że można przygotować go w zaledwie kilka minut.

Do przygotowania tej mikstury będziemy potrzebować 1 łyżki miodu, kawałka imbiru, 3 ząbków czosnku, 1 łyżeczki soku z cytryny i 1 łyżeczki octu jabłkowego. Wszystko należy zbledować na jednolitą masę. Tak przygotowana miksturę powinniśmy pić dwa razy dziennie po jednej łyżeczce. Najlepiej minimum 30 minut przed posiłkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno zdjęcie uratowało jej życie. Przez pewien szczegół dowiedziała się, że ma raka
  2. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  5. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  6. Kiedy zachorował na nowotwór zaczął codziennie jeść popularny produkt. Zadziwił lekarzy, z jego ciałem zaczęły się dziać niesłychane rzeczy

Następny artykuł